Enea Tri Tour Challenge Swim wygrali Bartosz Grzybek i Anna Wielechowska [ZDJĘCIA]

RED
Enea Tri Tour Challenge Swim w wodach Jeziora Maltańskiego
Enea Tri Tour Challenge Swim w wodach Jeziora Maltańskiego Waldemar Kaiser
Zawody Enea Tri Tour Challenge Swim odbyły się w niedzielę na Jeziorze Maltańskim. Trasę liczcą 3800 metrów przepłynęło 65 zawodników Najszybszymi w sowich kategoriach okazali się Bartosz Grzybek i Anna Wielechowska. Maraton pływacki był próbą generalną trasy pływackiej przed lipcowym triathlonem.

Na podium wśród mężczyzn obok Bartosza Bartosz Grzybka [0:45:46] stanął również Oskar Borowczyk [0:45:47] i Michał Liberadzki [0:47:32]. Natomiast stawkę najlepszych pań oprócz Anny Wielechowskiej [1:01:05] uzupełniły Asia Krawiec [1:02:30] oraz Anna Jakubowska [1:07:43].

- Adrenalina na starcie i gorący doping spowodowały, że temperatura wody wzrosła co najmniej o dwa stopnie, nie odczuwało się więc zimna - zgodnie stwierdzili Bartosz Grzybek oraz Oskar Borowczyk zaraz po przekroczeniu linii mety.

Zawody Enea Tri Tour Challenge Swim stanowiły czwarty, ostatni etap walki o Puchar Firmy Karlik. W klasyfikacji pod uwagę wzięto wyniki z trzech imprez, w których każdy uczestnik brał udział. Poprzednio odbyły się: Enea Tri Tour Challenge Women Run, Enea Tri Tour Duathlon oraz Enea Tri Tour Aquathlon. Zwycięzcą całego cyklu został Marek Dembiński. Na podium znaleźli się również: Krzysztof Kokot oraz Marek Szydłowski. Wśród pań zwyciężyła Anna Wielechowska.

Do rozpoczęcia Enea Challenge Poznań pozostał niecały miesiąc. Organizatorzy spodziewają się na starcie 4500 zawodników z 35 krajów, m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Nowej Zelandii, Australii, USA, Rosji, Danii, Łotwy, czy Bułgarii.