Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdy 6-latek marzy o grze w reprezentacji Polski

sawyer
sawyer
Rusza II edycja Akademii Orlika. Projekt ma zachęcić najmłodszych do spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach sportowych. W Poznaniu nabór odbędzie się 15 maja.

Akademia Orlika jest częścią programu „Moje Boisko Orlik 2012”, w ramach którego budowane są nowe, wielofunkcyjne boiska sportowe dla dzieci. Na nich będą odbywać się testy, treningi, zabawy, przygotowane specjalnie po to, by wyćwiczyć najmłodszych na przyszłych reprezentantów Polski.

W Poznaniu nabór do akademii odbędzie się 15 maja o godz. 10:30. Chętni muszą się stawić na boisku Orlik przy os. Piastowskim 106a. Do wzięcia udziału w testach w Poznaniu zaproszeni są nie tylko młodzi mieszkańcy stolicy Wielkoplski, ale także Obornik i Kostrzyna. Zgłaszać się mogą dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

- Chcemy, aby dzieci w jak najmłodszym wieku rozpoczynały treningi, bo to przynosi najlepsze efekty – mówi Jolanta Wąs, dyrektor Departamentu Public Relations Banku Zachodniego WBK, który jest jednym z organizatorów projektu. – Celem akcji jest nie tylko znalezienie i przeszkolenie utalentowanych maluchów, ale także zachęcenie ich do prowadzenia sportowego stylu życia – wyjaśnia.

Akademia Orlików szuka talentów, głównie w dziedzinie piłki nożnej. Jej celem jest wyszkolenie sportowe przyszłych mistrzów, zaczynając już od najmłodszych lat. A do tego, oprócz nowoczesnego sprzętu, potrzebna jest także odpowiednio przeszkolona kadra trenerska. Akademia Orlika zorganizowała szkolenia, podczas których jej trenerzy mogli czerpać z doświadczenia najlepszych europejskich klubów. Od psychologa dziecięcego mieli szanse dowiedzieć się o tym, jak pracować z dziećmi.

Projekt składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to otwarte dla wszystkich chętnych testy sprawnościowe. Na każdym Orliku dzieci wezmą udział w zorganizowanym piłkarskim torze przeszkód. W ten sposób zostanie wyłonionych 100 najlepszych, którzy przedostaną się do kolejnego etapu, tzw. Wakacji z Orlikiem. Przez cały sierpień uczestnicy będą poznawać tajniki szkolenia piłkarskiego. Na tym etapie trenerzy będą mogli dokładniej ocenić predyspozycje i umiejętności dzieci.

Do ostatniego etapu – szkoleniowego – przedostanie się 30 najbardziej uzdolnionych i wysportowanych. Dzieci zostaną podzielone na dwie grupy ze względu na ich poziom rozwoju fizycznego. Zajęcia będą odbywały się przez 10 miesięcy, 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Wiosną i latem treningi będą prowadzone na Orlikach, a od listopada do marca w halach sportowych.

- Możliwe, że dzięki temu projektowi ruszy coś w przyszłości. Jest to jednak proces wieloletni – mówi Dariusz Dziekanowski, były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie prezes Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy. – Kluby piłkarskie skupiły się na kupowaniu zawodników z zagranicy, a zapomniały o pracy z dziećmi. Mamy na pewno duży potencjał, trzeba go tylko umieć wykorzystać – dodaje.

Projekt dla młodych sportowców jest zorganizowany przez Bank Zachodni WBK w partnerstwie Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy i przy współpracy władz samorządowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto