Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści rozwiązują prywatne testy

Lilia Łada
Lilia Łada
Wprawdzie testów nie przygotowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, lecz wydawnictwo Operon, jednak, jak zapewniają organizatorzy akcji, są one dokładnym odzwierciedleniem tego, co czeka uczniów w kwietniu.

Wczoraj młodzi ludzi zmagali się z częścią humanistyczną, dziś rozwiązują zadania w części matematyczno - przyrodniczej. Jutro czeka ich sprawdzian z języka obcego.
Jednak to nie są testy przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.

- Nasze spoczywają bezpiecznie w sejfie - wyjaśnia Zofia Hryhorowicz, dyrektor komisji. - Zresztą nie bylibyśmy w stanie wydrukować potrzebnej ilości próbnych testów dla wszystkich szkół, zwłaszcza że teraz trwają testy gimnazjalne dla dorosłych, które przygotowaliśmy.

Jednak zdaniem dyrektor Hryhorowicz im więcej szkoła przećwiczy - tym lepiej dla ucznia. Tego samego zdania są dyrektorzy szkół, które wzięły udział w próbnych testach. Samo wydawnictwo Operon zapewnia na swojej stronie, że testy przygotowują doświadczeni egzaminatorzy, a dodatkową wartością próbnego egzaminu jest możliwość otrzymania podsumowania wyników uczniów w każdej szkole.

- Zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów, a taki sprawdzian, jeśli jest prowadzony w wielu różnych szkołach, jest jakimś punktem odniesienia - twierdzi Anna Błaszyk, wicedyrektor Gimnazjum nr 43 przy ul. Łozowej w Poznaniu.

Z podobnego założenia wyszła dyrekcja Gimnazjum nr 24 na os. Bohaterów II Wojny Światowej.
- Chcemy dać naszym uczniom szansę zapoznania się z arkuszem i zasadami egzaminu - wyjaśnia Maria Zaremba - Ślachciak, dyrektor gimnazjum. - No i gimnazjaliści spotykają się tu z pytaniami ułożonymi przez osoby z zewnątrz, a to jednak trochę inaczej niż pytania nauczyciela, którego się już zna i w związku z tym wie, czego może oczekiwać.

Wyniki próbnych testów będą znane pod koniec stycznia. A te już całkiem prawdziwe i oficjalne egzaminy uczniowie będą zdawać w kwietniu. Część humanistyczna – 22 kwietnia 2009 roku (środa), godz. 9, część matematyczno-przyrodnicza – 23 kwietnia 2009 roku (czwartek), godz. 9 oraz język obcy nowożytny – 24 kwietnia 2009 roku (piątek), godz. 9.

Według dotychczasowych danych do egzaminu gimnazjalnego w Poznaniu przystąpi
5 405 uczniów.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto