Grand Prix zBiegiemNatury: 700 osób pobiegło wokół Rusałki [zdjęcia]

Zuzanna
Zuzanna
Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Maciej Muślewski. Wśród kobiet najlepsza była Marzena Kłuczyńska.

Grand Prix zBiegiemNatury to nowa nazwa biegów, które od kilku lat odbywają się regularnie wokół jeziora Rusałka. Trzeci bieg nowego cyklu zorganizowano 1 grudnia i przyciągnął na start rekordową liczbę ponad 700 biegaczy.

Po raz drugi zwycięzcą zawodów i jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej został Maciej Muślewski, który 5-kilometrową trasę pokonał w 16 minut i 17 sekund. Jako drugi - dwie sekundy za Maćkiem - linię mety przekroczył Adam Kierzek. Trzecie miejsce zajął Miłosz Szcześniewski z czasem 16 minut i 21 sekund.

Najlepszą wśród pań okazała się Marzena Kłuczyńska. Trzy pierwsze panie pokonały 5-kilometrową trasę poniżej 20 minut. Zwyciężczyni uzyskała czas 18 minut i 57 sekund. Druga - Agnieszka Golak potrzebowała 19 minut i 17 sekund, by dotrzeć do mety, a trzecia - Aga Staniewska - 19 minut i 31 sekund. Ogromne brawa należą się także najstarszej uczestniczce - 73-letniej Marii Pańczak.

Nie zawiedli najmłodsi biegacze - na starcie biegu dzieci stanęło 150 małych sportowców.

Kolejne zawody Grand Prix Poznań zBiegiemNatury już 5 stycznia. Szczegóły i zapisy na stronie: www. http://zbiegiemnatury.pl.