I liga piłki nożnej kobiet - Cenne zwycięstwo Koziołka Poznań

Opr. SZKI
Koziołek Poznań
W meczu beniaminków I Ligi Kobiet lepszy okazał się ten ze stolicy Wielkopolski. KS Koziołek Poznań wygrał 2:0 z czerwoną latarnią ligi - Ceramiką Opoczno. Dzięki trzem punktom podopieczne trenera Wojciecha Weissa awansowały na siódme miejsce w tabeli.

Początek pierwszej połowy dał jasny sygnał, kto w tym meczu był bardziej zdeterminowany, by zgarnąć komplet punktów. Poznanianki zagrały niezwykle ambitnie i już od pierwszych minut uzyskały przewagę w środku pola. Dzięki temu kilkakrotnie zaatakowały bramkę drużyny gości. W akcjach tych brakowało jednak skuteczności.

W dwóch pierwszych kwadransach zawiodła szczególnie Joanna Chwedoruk. Kiedy trener Wojciech Weiss szykował zmianę, zawodniczka udowodniła, że warto zostawić ją na boisku. W 33. minucie, po dośrodkowaniu lewym skrzydłem, do piłki dopadła Anna Nowakowska. Jej uderzenie zostało zablokowane, podobnie jak dobitka Justyny Dziabaszewskiej. Stare porzekadło mówi, do trzech razy sztuka. Odbita piłka trafiła tym razem pod nogi nikogo innego jak Joanny Chwedoruk, która dopełniła formalności. Koziołek prowadził więc 1:0.

Do końca pierwszej połowy zawodniczki z Poznania próbowały podwyższyć rezultat meczu, jednak czyniły to nieskutecznie.

W drugiej połowie role się odwróciły - przez 45 minut lepsze wrażenie na boisku sprawiały przyjezdne. Beniaminkowi z Opoczna zabrakło jednak pomysłu na pokonanie bardzo pewnej tego dnia Joanny Klawińskiej. Na szczęście dla poznanianek, jeden z kontrataków zakończył się drugą bramką w tym meczu. W 67. minucie, w sytuacji sam na sam znalazła się Joanna Chwedoruk, która przelobowała wychodzącą bramkarkę.

Warto odnotować jeszcze, że w 83. minucie szanse na 3:0 miała Dorota Czech. Jej uderzenie, ofiarną interwencją, zablokowała bramkarka drużyny gości, a chwilę później piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Dwa do zera to może i skromny wynik, ale kto wie - może dzięki tym trzem punktom drużynę Koziołka czeka spokojna zima. Całkiem możliwe też, że ta wygrana pozwoli poznaniankom uwierzyć mocniej w siebie przed ostatnimi meczami tej jesieni.

Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na [email protected] lub zostaw nam wiadomość na facebooku