Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak leczyć ból

Redakcja
Druga edycja ogólnopolskich Dni Otwartych w Poradniach Leczenia Bólu zainaugurowana zostanie w sobotę 31 stycznia w Poznaniu. Jednak na bezpłatne konsultacje specjalistów należy zapisać już teraz!

Z bólem nie tylko można żyć, ale także skutecznie go zwalczać! Jednak niewielu chorych zdaje sobie z tego sprawę.

- Chcemy uświadomić pacjentom, że z bólem można wygrać dzięki dobraniu przez lekarzy odpowiedniej skojarzonej terapii. Dotychczas zorganizowane Dni Otwarte pokazują, iż podejmowanie takich działań jest bardzo potrzebne - mówi dr hab. n. med. Jan Dobrogowski, członek Rady Programowej kampanii „Ulga w bólu”, prezes PTBB oraz kierownik Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W trakcie Dni Otwartych pacjenci otrzymują materiały edukacyjne nt. codziennego funkcjonowania poradni, w której odbędą się konsultacje, a także bezpłatny Poradnik dla pacjenta, zawierający informacje na temat rodzajów bólu oraz sposobów ich leczenia.

W poznańskiej Poradni Leczenia Bólu w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego (os. Rusa 25) konsultacji udzielać będą lekarze specjaliści zajmujący się leczeniem bólu, a także psycholog posiadający doświadczenie w niesieniu pomocy osobom z bólem przewlekłym. Na bezpłatne konsultacje medyczne można zapisywać się od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu: 0-22 321 51 85 w godz. 9–17.

„Ulga w bólu”– Ogólnopolski Program Skutecznej Kontroli Bólu ma na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. standardów skutecznego leczenia przewlekłego bólu o umiarkowanym i dużym stopniu natężenia. Ideą kampanii jest popularyzowanie nowoczesnych i bezpiecznych strategii kontroli bólu z wykorzystaniem drabiny analgetycznej WHO, a także likwidacja mitów i stereotypów związanych z farmakologicznym leczeniem bólu. Do najważniejszych działań, które zostały podjęte w ramach programu, należą badania opinii publicznej na temat postaw Polaków wobec bólu i możliwości jego kontroli, Dni Otwarte w Poradniach Leczenia Bólu, warsztaty edukacyjne dla mediów. Do końca marca br. chorzy mogą również skorzystać z porad udzielanych przez ekspertów kampanii pod bezpłatnym numerem infolinii: 0 800 706 838. Pacjentom i ich rodzinom udostępniane są materiały edukacyjne stworzone we współpracy z Radą Ekspertów kampanii. Program trwać będzie do grudnia 2009 r. Jego partnerem jest firma farmaceutyczna Grünenthal. Patronat honorowy i merytoryczny nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto