MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jedziemy na CeBIT 2005

Barbara KOZŁOWSKA
opr. P. Tomaszewski
opr. P. Tomaszewski
Europa musi dogonić Stany Zjednoczone i Azję w branży teleinformatycznej - mówił na konferencji prasowej w Warszawie w ubiegłym tygodniu Michael Hoppe, kierownik projektu w dziale targów CeBIT Deutsche Messe AG, ...

Europa musi dogonić Stany Zjednoczone i Azję w branży teleinformatycznej - mówił na konferencji prasowej w Warszawie w ubiegłym tygodniu Michael Hoppe, kierownik projektu w dziale targów CeBIT Deutsche Messe AG, największej tego typu imprezy informatycznej na świecie. Wychodząc naprzeciw globalizacji, CeBIT organizuje także targi w różnych częściach świata, m.in. CeBIT Australia (w Sydney), Azja (w Szanghaju), Eurazja (w Stambule). Konferencja w Warszawie poświęcona była głównej imprezie CeBIT, która odbędzie się w Hannoverze w dniach od 10 do 26 marca 2005 roku.

Zdaniem Michaela Hoppe, Unia Europejska może osiągnąć pożądany wzrost w dziedzinie teleinformatyki dzięki rozszerzeniu, a tym samym powiększeniu do 500 milionów osób rynku - potencjalnych odbiorców produktów i usług teleinformatycznych w UE. Tej idei mają służyć również targi w Hannoverze.

Głównym tematem przyszłorocznej imprezy będą kierunki rozwoju branży teleinformatycznej, skoncentrowane wokół 3 haseł: Procesy biznesowe, Telekomunikacja i Systemy i oprogramowanie. Natomiast główną zasadą ekspozycji będą praktyczne zastosowania i wzajemne powiązania prezentowanych technologii, koncepcji i rozwiązań. Oprócz oprogramowania, duży nacisk zostanie położony na rozwiązania telekomunikacyjne w różnych branżach (np. w bankowości i finansach, dla sektora publicznego) i na informatyczne rozwiązania w przedsiębiorstwach, szczególnie małych i średnich (MŚP). Firmom MŚP została poświęcona platforma internetowa www.cebit-mittelstande.de, uruchomiona od początku listopada br. Prezentacjom będą towarzyszyć konferencje, wykłady i seminaria, dyskusje. Osobnym działem na CeBIT 2005 będzie outsourcing w branży informatycznej i telekomunikacyjnej. Według danych, przedstawionych przez M. Hoppera światowy rynek outsourcingu w tej branży notuje ponad 20-procentowe przyrosty roczne, a do roku 2006 spodziewane jest podwojenie obrotów. Polska posiada spory potencjał w tej dziedzinie.

- Polska uchodzi za jeden z krajów wiodących, jeśli chodzi o outsourcing - powiedział M. Hopper.
Jak poinformował Ireneusz Dąbrowski, Wiceprezes Izby Informatyki i Telekomunikacji, która organizuje wspólne stoisko dla polskich firm informatycznych na CeBIT 2005, dotąd akces w targach zgłosiło kilkanaście. Izba chce promować polskie firmy z branży wykorzystując także to, że rok 2005 ma być rokiem Polski w Niemczech.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto