Kibice nie zawiedli polskich piłkarzy ręcznych

Ratajka92
Ratajka92
Głośno, wesoło, a przede wszystkim biało–czerwono - tak było w poznańskiej Arenie podczas meczu Polska – Rosja w piłce ręcznej.

Mecz Polska – Norwegia rozpoczął 3., a zarazem ostatni dzień Turnieju Reprezentacji Narodowych Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Pomimo wczesnej godziny rozgrywania spotkania na mecz przyszło kilkadziesiąt kibiców. Była również grupa fanów norweskich. Doping był słaby, ponieważ była to dopiero rozgrzewka meczem gigantów.

- Przyjechałam tu głównie na mecz Polska – Rosja – mówiła jedna z fanek z Leszna.

W przerwie, jak i drugiej połowie meczu wielu małych kibiców próbowało zdobyć autografy Słowaków oraz Czechów, ci bez problemu dawali swoje podpisy oraz robili zdjęcia z młodymi kibicami. W międzyczasie do Areny zaczęło się schodzić coraz więcej kibiców w biało – czerwonych barwach. Wszyscy czekali na ten najważniejszy mecz wieczoru.

- Jestem tutaj, ponieważ grają Polacy – cieszyła się Agata.

Podczas trwania meczów, fani mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką zbliżających się Mistrzostw Europy, które w styczniu 2010r. odbędą się w Austrii.

Oczekiwane przez kibiców spotkanie zbliżało się wielkimi krokami. W przerwie oraz drugiej połowie meczu Czechy – Słowacja w miejscach dla vipów zaczęli pojawiać się polscy zawodnicy, niestety nie podeszli oni do czekających na autografy i zdjęcia kibiców, fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Tak długo wołali Sławomira Szmala, aż nie podszedł i dał swoich podpisów. Pokazało to, jak wielu ma on kibiców. Wiele przebywających w Arenie osób próbowało przepchnąć się do swojego idola. Niektórym jednak się to nie udało.

W końcu nadszedł tak długo oczekiwany moment. Arena wypełniona została po brzegi.
- Przyjechałem tu, bo piłka ręczna to mój ulubiony sport – mówi Michał z Pyzdr.
W Arenie oprócz kibiców z Poznania znaleźli się m.in. fani z Wrześni, Leszna, Jastrowia.

Oprócz indywidualnych fanów były także wycieczki szkolne. Pod okiem nauczycielki wf – pani Ewy Zygman przyszli uczniowie SP 88.

Kibice zdzierali gardła by dopingować ukochaną drużynę, niestety naszym Szczypiornistom się dzisiaj nie powiodło i przegrali z Rosją 30 – 35, a cały turniej zakończyli na miejscu 3.

Kibice jednak pokazali klasę, gdy podczas rozdawania autografów i pozowania do zdjęć zawodnicy mówili, że mecz im nie wyszedł, fani „pocieszali” ich, że nic się niestało. Kibice zgodnie mówili, że spotkanie było na dobrym poziomie.

Wspaniały doping kibiców, którzy zamienili trybuny Areny w biało-czerwone miasteczko, wielkie gwiazdy na boisku i tylko wynik nie ten. Polscy szczypiorniści przegrali z Rosjanami 30:35.