Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kino Łóżkowe i Kulinarne na Transatlantyku [program, bilety]

Justyna Bryske
Justyna Bryske
Na Festiwalu Transatlantyk będzie okazja obejrzeć filmy w ramach ...
Na Festiwalu Transatlantyk będzie okazja obejrzeć filmy w ramach ... Mat. pras.
Na Festiwalu Transatlantyk będzie okazja obejrzeć filmy w ramach Kina Łóżkowego i Kulinarnego. Bilety na te seanse są już w sprzedaży od 22 lipca.

Weekend za darmo: Imprezy, koncerty i inne wydarzenia w Poznaniu

Festiwal filmowo-muzyczny Transatlantyk trwać będzie od 8 do 14 sierpnia. Jednym z programów Festiwalu jest Kino Łóżkowe. Będzie można obejrzeć film leżąc w dwuosobowych łóżkach z baldachimami.

W tym roku na program Kina Łóżkowego składa się klasyka kina i przeboje ostatnich lat oraz premiery. Bilety na seanse są w sprzedaży od 22 lipca na www.ebilet.pl. Cena biletów to 30 zł za łóżko.

Program Kina Łóżkowego

10 000 km. (reż. Carlos Marques - Marcet) - wzruszająca historia miłości na odległość pomiędzy dwójką bohaterów, z których jedno mieszka w Hiszpanii, drugie zaś w USA.

Anioł śmierci (reż. Lucia Puenzo) - film pokazywany podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Pewna argentyńska rodzina zaprzyjaźnia się z niezwykle sympatycznym Niemcem. Nie wiedzą, że to Josef Mengele, słynny zbrodniarz wojenny.

Wojna światów
(reż. Steven Spielberg) - jeden z największych sukcesów kasowych 2005 roku, czyli jak Steven Spielberg przełożył na ekran kultową powieść science-fiction autorstwa H.G. Wellsa. Uwaga! Odtwórca głównej roli w filmie, Justin Chatwin, będzie specjalnym gościem pokazu.


Cztery lwy
(reż. Christopher Morris) - przepełniona brytyjskim humorem czarna komedia o grupce niezbyt rozgarniętych młodych ludzi, którzy marzą by zostać terrorystami i wielkimi męczennikami. Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej za najlepszy debiut roku!

Dyktator
(reż. Charles Chaplin) - losy przywódcy totalitarnego państwa i Żyda, który uciekł z getta przedstawionego w karykaturalnym świetle. Podobieństwo tych bohaterów jest rzekomo przypadkowe... Jedno z największych arcydzieł Chaplina.


Gracz
(reż. Karoly Makk) - historia nietypowej relacji, wiążącej Fiodora Dostojewskiego i jego młodą stenotypistkę, która musi pilnować, by pisarz ukończył swoją książkę w terminie.

Jesteśmy najlepsi
(reż. Lukas Moodysson) - lata 80, Skandynawia. Grupa nastolatek pragnie założyć zespół punkowy. Niestety nie umieją na niczym grać, ale przecież nie o to w punk rocku chodzi... Świetna, nostalgiczna komedia Lukasa Moodyssona, autora słynnego "Fucking Amal".

Obywatel roku
(reż. Hans Petter Moland) - norweska odpowiedź na przesycone czarnym humorem filmy braci Coen. Pewien znany z przykładnego życia mężczyzna szykuje zemstę na gangsterach, którzy zabili jego syna. Niesamowity, zaskakujący scenariusz i świetny Stellan Skarsgard w roli głównej.

Sklep dla samobójców
(reż. Patrice Leconte) - Animacja dla dorosłych. W "Sklepie dla samobójców" pełno jest absurdalnych, żywcem wyjętego z Rolanda Topora, żartów. Fabuła jest skupiona na przygodach właścicieli sklepu z materiałami do... odebrania sobie życia.

Siła kobiet
(reż. JR) - sławny twórca sztuki ulicznej opowiada o wspaniałych, godnych podziwu kobietach, zamieszkujących najbiedniejsze zakątki świata.

Synekdocha, Nowy Jork (reż. Charlie Kaufman) - wszystkim fanom zmarłego w tym roku Philipa Seymoura Hoffmanna przypominamy jeden z jego najlepszych filmów. "Synekdocha, Nowy Jork" to ekscentryczny dramat o niemogącym poradzić sobie z własną sztuką teatralną reżyserze.

W jego oczach
(reż. Daniel Ribeiro) - premiera prosto z Brazylii. "W moich oczach" opowiada o młodym, niewidomym chłopcu, który niespodziewanie zakochuje się w swoim koledze.

Program Kina Kulinarnego

Podczas każdego wieczoru z Kinem Kulinarnym będą obecni szefowie kuchni, którzy przygotują ucztę kulinarną. W programie w tym roku: „Dzisiejsze czasy” reż. Charles Chaplin, kolacja: Robert Trzópek i Jacek Fedde, „Final Recipe” reż. Gina Kim, kolacja Kuba Korczak, „Łańcuch pokarmowy” reż. Sanjay Rawal, kolacja: Piotr Markowski, „Zone Pro Site” reż. Yu–Hsun Chen, kolacja: Ewa Olejniczak, „Smak curry” reż. Ritesh Batra, kolacja: Ewa Malika Szyc Juchnowicz.

Bilety na www.ebilet.pl Cena biletów to 160 zł od osoby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto