Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobylin: Wernisaż prac wykonanych podczas warsztatów fotograficznych pod okiem Arkadiusza Drygasa zachwycił kobylińską publiczność

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
W piątek, 17 września w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac wykonanych podczas letnich warsztatów fotograficznych przez kobylińską młodzież. Wystawa jest do obejrzenia przez najbliższy miesiąc.

Przypomnijmy: w drugiej połowie sierpnia, dawny lokalny dziennikarz a dziś biznesmen Arkadiusz Drygas, prowadził dla 8-osobowej grupy zajęcia z zakresu fonografii. Za symboliczną cenę 50 zł., wprowadził młodych w tajniki tej pięknej dziedziny sztuki.

Przez 5 dni nauczył ich bardzo wiele. Po zapoznaniu z możliwościami lustrzanek uczył pracy w trybie manualnym. Pokazywał na przykładach, jak wykorzystać naświetlenie do wykonywania zdjęcia. Ale wskazywał również na takie parametry jak czułość matrycy i balans bieli.–

Uczyłem wypracowania złotego środka. Wiadomo, że im większa czułość zdjęcia, tym pogarsza się jakość fotografowanego przez nas przedmiotu, czy ludzi-

tłumaczy. Następnie podzielił dzieci w pary i rozdał im 4 swoje sprzęty. Uczestnicy uczyli się wykonywać fotki np. przy pomocy zoomu. Tak minął pierwszy dzień zajęć.
Od drugiego przystąpiono do właściwej pracy. Była nią praca w studiu ze światłem. Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury- miejscu warsztatu, stworzono studio. Rozpoczęła się praca z modelem. Dzieci musiały wykonać portrety studyjne. Prowadzący tłumaczył zasady odpowiedniego kadrowania, podejścia do modela oraz odpowiedniego ustawienia. By nie było za łatwo- Drygas kazał im kontrolować np. balans bieli. Kolejnym elementem warsztatów były wyjścia w plener zaplanowane w 3 dniu warsztatów. Tematem było uchwycenie piękna architektury Kobylina. Prowadzący uczył obserwacji światła dziennego i wykorzystywanie jego walorów w czasie wykonywania fotografii. Była też pracy z blendą. Całość dokonań tego dnia stanowiła sesja odbyta na stacji kolejowej. Uczestnicy mieli do wykonania zadanie. Był nim portret. Ważny był w tym przypadku zarówno model, jak i perspektywa- tło. Następnie uczestnicy uczyły się malowania światłem. Powstawały fotki w czerni. Całość kończyły zasady edycji fotografii.

Właśnie powstaje wówczas prace zaprezentowano publiczności. Całość imprezy, rozpoczęła się od wystąpienia dyrektor tej instytucji kultury Anny Rowickiej. Ta przywitała gości oraz samego nauczyciela. Po podziękowaniach przystąpiono do krótkiego występu artystycznego pod kierunkiem Stanisława Szelągowskiego i jednego z uczestników warsztatów. Zaprezentowali oni 2 piosenki ,które wprowadziły w odpowiedni klimat do zwiedzania wystawy. Potem liczba jak na panujące warunki epidemicznie w kraju grupa, oddala się we władane zmysłu wzroku. Wielu dopytywało o szczegóły, które dzieci wyjaśniały zebranym.

Warto podać, że prace wykonali: Marta Wachowiak, Oliwia Gierlik, Julia Jackowska, Franciszek Jackowski, Eryk Moryson, Mateusz Mosiek, Nikodem Nowak i Miłosz Klepacki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na tę okazję. Dodatkowo pragniemy podziękować Arkowi za poszerzenie wiedzy i umiejętności naszych mieszkańców-

tłumaczy Rowicka. Dodaje na koniec, że podczas wernisażu padła deklaracja dalszej współpracy z artystą, którą ten ochoczo podjął. O ile obostrzenia nie pokrzyżują planów, to w ferie zimowe odbędą się w Kobylinie warsztaty filmowe.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto