Kolarstwo. Mistrz Polski juniorów wśród najlepszych!

Robert Domżał
Kolarzy coraz częściej można zobaczyć na treningach na "Torze Samochodowym Poznań". Robert Domżał
Po zwycięstwie w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym, a przed startem w Mistrzostwach Świata we Włoszech, Gracjan Szeląg pokazuje, że nie przypadkiem zdobył złoty medal w krajowej rywalizacji.

Gracjan Szeląg, zdobywca tytułu Górskiego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym, zawodnik KK Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął czwarte miejsce w wieloetapowym wyścigu Grand Prix Rüebliland w Szwajcarii. Od 30 sierpnia do 1 września rywalizowało w nim ponad stu dziesięciu kolarzy.

- Reprezentant kadry Polski juniorów pierwszy etap (115,7 km) zakończył na szóstym miejscu. Na drugim (62,8) był piąty, a na trzecim etapie jazdy indywidualnej na czas (dystans 9 km) dwudziesty drugi - mówi Anna Lis z Gminnego Ośrodka Sportu w Tarnowie Podgórnym. Świeżo upieczony górski Mistrz Polski sklasyfikowany został ostatecznie na czwartym miejscu.

W ubiegłym roku najlepszy z polskich juniorów startujących w tym wyścigu zajął siódme miejsce. Był to Przemysław Kasperkiewicz z teamu Etixx Ihned. Dla Gracjana Szeląga był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata we Florencji, gdzie wystartuje w barwach Polski.