Kolejorz przezimuje w fotelu lidera?

Przed zmęczonymi piłkarzami Lecha już tylko jeden mecz ligowy. Muszą w niedzielę pokonać na Bułgarskiej Polonię Bytom różnicą trzech goli – wtedy całą zimę spędzą jako liderzy ekstraklasy.

Jeszcze niedawno trener Kolejorza, Franciszek Smuda zapowiadał, że zależy mu, aby po rundzie jesiennej nie mieć zbyt dużej straty do lidera ekstraklasy. Tymczasem okazało się, że przed ostatnim tegorocznym spotkaniem ligowym to właśnie poznaniacy znajdują się na samym szczycie tabeli. Aby spędzić tu całą zimę, lechici muszą w niedzielę wygrać u siebie z Polonią Bytom – zespołem, którego stać na niespodzianki, ale głównie na własnym stadionie. Taką niespodzianką był chociażby remis z Lechem, choć bytomianie do ostatniej minuty nawet prowadzili 1:0 (zobacz relację z tego meczu).

Samo zwycięstwo poznaniakom nie wystarczy, ponieważ w sobotę mająca tyle samo punktów co Lech, Legia wygrała z Odrą Wodzisław 3:0 i ma teraz lepszy bilans bramkowy od Kolejorza. Lechici, aby wyprzedzić warszawian, muszą wygrać z Polonią różnicą przynajmniej trzech bramek.

Na Bułgarskiej słabsze drużyny pokroju Polonii raczej nie są w stanie powstrzymać Lecha niesionego fanatycznym dopingiem swoich kibiców. Jedyną szansą podopiecznych Marka Motyki jest zmęczenie piłkarzy Lecha po czwartkowym boju z Deportivo La Coruna (relacja i zdjęcia z tego meczu w artykule Lech o krok od pokonania Deportivo)
- Piłkarze są już bardzo zmęczeni – było to widać w drugiej połowie w Wodzisławiu. Męczące są nie tylko mecze, ale też podróże. Przed tygodniem wróciliśmy z Moskwy i po jednym dniu odpoczynku, już jechaliśmy do Wodzisławia – przyznaje Smuda.

Teraz lechici nie musieli się nigdzie ruszać - zarówno z Deportivo jak i Polonią grają u siebie, ale i tak można spodziewać się kilku zmian w składzie. Trenerzy Lecha nie ukrywają, że po niedzielnym meczu drużyna dostanie trochę wolnego.
- Do ostatniego spotkania z Feyenoordem będziemy mieć dziesięć dni przerwy. Zawodnicy w tym czasie będą więcej odpoczywać niż trenować. Chcę, aby poczuli znowu głód piłki – zapowiada szkoleniowiec Lecha.

W niedzielę w zespole gospodarzy na pewno nie zagra ciągle kontuzjowany Dimitrije Injać. Z kolei Marek Motyka nie będzie mógł skorzystać z usług lidera drużyny, Jacka Trzeciaka i obrońcy Tomasza Owczarka.

W przerwie niedzielnego spotkania odbędzie się też przełożone losowanie najnowszego modelu forda fiesta. Trafi on w ręce jednego z obecnych na stadionie posiadaczy karnetu na rundę jesienną.

Mecz Lech Poznań – Polonia Bytom rozpocznie się w niedzielę o godz. 14:45 na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Wybierasz się na mecz? Wpisz się na kibicowską listę obecności!