Kolejorz wreszcie wygrywa

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Lecha nareszcie się przełamali i wygrali mecz sparingowy. Pokonali rumuńską Glorię Bistrica 2:1 po golach Sławomira Peszki i Hernana Rengifo.

Gloria to zespół słabszy nie tylko od Spartaka Moskwa, ale i od Amkara Perm, z którymi lechici grali w ciagu minionego tygodnia.

Nic dziwnego, że od pierwszych minut to Lech był stroną dominującą w tym spotkaniu. Lechici oddawali sporo strzałów na bramkę rywala, ale brakowało im precyzji.

W 28. minucie Semir Stilić zagrał do Sławomira Peszki, a ten stzrałem z 12 metrów nie dał szans Cyprianowi Tatarusanu – golkiperowi Glorii. Lechici nie zamierzali zadowalać się jedno bramkowym prowadzeniem i już niespełna dziesięć minut później podwyższyli wynik. Po ładnej akcji całego zespołu oko w oko z bramkarzem stanął Hernan Rengifo i nie zmarnował okazji.

Jeszcze przed przerwą na 3:0 mógł podwyższyć Jakub Wilk, ale tym razem rumuński bramkarz popisał się udaną interwencją.

Na drugą połowę trener Franciszek Smuda wystawił niemal nową jedenastkę. Z tego powodu spotkanie stało się bardziej wyrównane. Rumuni zaczęli dochodzić do coraz groźniejszych sytuacji, ale było ich stać jedynie na honorowe trafienie – w 85. minucie celnym strzałem głową popisał się Ciuca.

Lech Poznań - Gloria Bistrita 2:1 (2:0)

Bramki: 28. Peszko, 37. Rengifo - 85. Ciuca

Lech: Krzysztof Kotorowski (46. Ivan Turina) - Miodrag Stosic, Zlatko Tanevski, Manuel Arboleda (46. Dawid Kucharski), Ivan Djurdjevic (46. Luis Henriquez) - Tomasz Bandrowski, Dimitrije Injac (46. Gordan Golik) - Sławomir Peszko (63. Łukasz Białożyt), Semir Stilic (46. Marcin Kikut), Jakub Wilk (46. Anderson Cueto) - Hernan Rengifo (46. Haris Handzic).