Kotwica – PBG Basket: W nowy rok z nowymi nadziejami

Rundę rewanżową poznańscy koszykarze rozpoczynają od meczu w Kołobrzegu. Czy rok 2011 okaże się dla nich szczęśliwszy od poprzedniego?

2010 rok był dla PBG Basket okresem, o którym wszyscy woleliby jak najszybciej zapomnieć. Poprzedni sezon zakończył się niewejściem drużyny do play-offów, a pierwsza połowa obecnego serią sześciu porażek z rzędu.

W obozie poznaniaków wszyscy mają nadzieję, że przerwa w rozgrywkach pozwoli drużynie „oczyścić głowy” i przystąpić do rundy rewanżowej z większą wiarą we własne siły.

Niedzielny rywal PBG Basket, czyli Kotwica Kołobrzeg również nie może być zadowolony z wyników w I rundzie rozgrywek. „Czarodzieje z wydm” mają jeszcze gorszy bilans od poznaniaków – trzy zwycięstwa i 7 porażek. W pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym w Poznaniu PBG Basket wygrał dość szczęśliwie 80:78. Liderem Kotwicy jest Ted Scott, który zdobywa średnio 27 punktów w meczu, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem całej Tauron Basket Ligi. Poznaniacy muszą w niedzielę powstrzymać także znakomitego środkowego, Darrela Harrisa, który średnio zdobywa w meczu 14 punktów i notuje aż 10 zbiórek.