Lech – Miedź 0:1: Kolejna sparingowa porażka poznaniaków

porażka Lecha
porażka Lecha archiwum/Damian Rokicki
Piłkarze Kolejorza kontynuują passę słabych wyników w sparingach z drużynami z I ligi.

W minionym tygodniu Lech zremisował 2:2 z mocno osłabioną Wartą Poznań oraz przegrał 1:2 z Flotą Świnoujście. We wtorek kolejnym rywalem poznaniaków był beniaminek I ligi – Miedź Legnica. To było prawdziwe spotkanie starych znajomych. Trenerem Miedzi jest bowiem Bogusław Baniak, były trener Kolejorza, a w zespole z Legnicy grają m.in. Zbigniew Zakrzewski, Mariusz Mowlik, a ostatnio także Artur Marciniak.

Po dość niemrawym początku w 19. minucie nieoczekiwanie prowadzenie objęła Miedź. Po dośrodkowaniu Piotra Madejskiego źle interweniował Krzysztof Kotorowski i piłkę do siatki skierował głową Jakub Grzegorzewski.

Do końca pierwszej połowy lechici zepchnęli rywali do defensywy, ale w igrze brakowało dokładności i celnych strzałów. Aleksandra Ptaka nie udało im się pokonać nawet po rzucie wolnym, pośrednim wykonywanym z odległości pięciu metrów.

W drugiej połowie Lech dalej atakował, ale gol nie chciał paść. Bliski szczęścia był w 82. minucie Piotr Reiss, ale najpierw trafił w słupek, a po chwili uderzył minimalnie niecelnie. W ostatniej minucie meczu groźnie główkował jeszcze Rafał Murawski, ale Andrzej Bledzewski uratował swój zespół przed utratą gola.

Mecz zakończył się porażką Lech 0:1 i chociaż to tylko sparingi, ostatnie wyniki nie napełniają optymizmem sympatyków Kolejorza.

Lech Poznań - Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: 19. Grzegorzewski.

Sędziował: Łukasz Araszkiewicz (Poznań).

Lech Poznań: (I połowa): Kotorowski - Ceesay, Cyfert, Djuurdjević, Henríquez - Możdżeń, Trałka, Drewniak, Lovrencsics, Olejniczak - Ubiparip.
(II połowa): Szymański - Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Gajda - Jakóbowski, Murawski, Linetty, Reiss, Tonew - Ślusarski.

Miedź Legnica: Ptak (64. Bledzewski) - Wołczek, Bany (68. Tanżyna), Woźniczka, Zasada (46. Bartczak) - Madejski (64. Lenkiewicz), Kasperkiewicz (90. Wosiek), Marciniak (46. Nowacki), Łobodziński (83. Kuciński) - Grzegorzewski (61. Łuszkiewicz), Zakrzewski (79. Mowlik).