Lech Poznań wygrał z FC Nordjsaelland 4:1 [wideo]

Redakcja MM Poznań
Spotkanie z wicemistrzem Danii było ostatnim meczem sparingowym ...
Spotkanie z wicemistrzem Danii było ostatnim meczem sparingowym ... archiwum/Damian Rokicki
Spotkanie z wicemistrzem Danii było ostatnim meczem sparingowym Lecha podczas przygotowań do nowego sezonu.

9 lipca we Wronkach Lech podejmował Nordsjaelland. Piłkarze grali w ciężkich warunkach z powodu wysokiej temperatury. Nie przeszkodziło to jednak Kolejorzowi zaprezentować otwarty futbol.

Łukasz Teodorczyk popisał się w meczu hattrickiem. Trafiał do bramki Duńczyków w 17., 29. i 77. minucie. Na listę strzelców wpisał się też w 85. minucie Fornella.
Honorowe trafienie dla Nordsjaelland padło w 58. minucie.

Chociaż Kolejorz wysoko wygrał, spotkanie było wyrównane. Lech wykorzystał stworzone sytuacje, a skuteczności zabrakło przeciwnikowi. W drugiej połowie inicjatywa była po stronie piłkarzy z północy, ale podopieczni trenera Rumaka udowodnili, że potrafią grać z kontry.

Zobacz mecz: Lech Poznań - FC Nordsjaelland

Lech Poznań - FC Nordsjaelland 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Teodorczyk (17), 2:0 Teodorczyk (29), 2:1 Vingaard (58), 3:1 Teodorczyk (71), 4:1 Formella (85)

Lech: Jasmin Burić - Mateusz Możdżeń (79. Franciszek Siwek), Manuel Arboleda (79. Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz (79. Wiktor Witt) - Łukasz Trałka (63. Kamil Drygas), Szymon Drewniak - Gergo Lovrencsics (79. Dominik Chromiński), Kasper Hamalainen (73. Dawid Kownacki), Vojo Ubiparip - Łukasz Teodorczyk (73. Dariusz Formella)

Nordsjaelland: Martin Hansen (46. David Jensen) - Mark Gundelach, Andreas Maxso (46. Pascal Gregor), Ivan Runje (79. Nicolai Johannesen), Mario Ticinović (46. Francisco Calvo) - Lasse Petry (83. Joao Pereira), Nicolai Stokholm (46. Conor O'Brien) - Bassel Jradi (64. Mikkel Jensen), Kamal Issah, Martin Vingaard (64. Hakan Redzep) - Emiliano Marcondes (58. Oliver Thychosen)