Lech – Timisoara 5:0: Mocny początek turnieju Marbella Cup

Artjom Rudnev
Artjom Rudnev archiwum/eM
Od zwycięstwa 5:0 nad drugoligowym klubem z Rumunii swój udział w turnieju Marbella Cup rozpoczęli piłkarze Lecha Poznań.

Piłkarze Kolejorza w piątek rozegrali swój pierwszy mecz w turnieju Marbella Cup rozgrywanym w Hiszpanii. Pierwszym rywalem poznaniaków był wicelider II ligi Rumunii – FC Timisoara.

W pierwszej połowie lechici mieli zdecydowaną przewagę, ale nie potrafili strzelić gola – najbliżej szczęścia byli w 23. minucie, kiedy w odstępach kilku sekund strzelali Artjom Rudnev i Rafał Murawski, ale piłka nie chciała wpaść do rumuńskiej bramki.

Worek z golami rozwiązał się po przerwie, chociaż pierwsza bramka padła w dość kuriozalnych okolicznościach. Bramkarz Timisoary wybijał piłkę tak pechowo, że trafił w jednego z obrońców. Odbita piłka poleciała w kierunku bramki, a tuż przed linią dobił ją jeszcze Rudnev.

10 minut później lechici pokazali już, że nie potrzebują tylko szczęścia, aby zdobywać gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Semira Stilica kapitalnym strzałem z półwoleja na 2:0 podwyższył Manuel Arboleda.

Sześć minut później było już 3:0 – po indywidualnej akcji Rudnev podał do Bartosza Ślusarskiego, który nie miał problemów z pokonaniem rumuńskiego bramkarza. Nie minęła minuta a „Ślusasz” odwdzięczył się tym samym Łotyszowi, a ten okazji nie zmarnował.

W 78. minucie swoimi umiejętnościami popisał się Semir Stilić, który efektownie ograł trzech obrońców i uderzając swoją słabszą, prawą nogą ustalił wynik na 5:0.

Dzięki zwycięstwu Kolejorz awansował do II rundy turnieju, w której zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Rubin Kazań - FC Zestafoni.

Lech Poznań - FC Timisoara 5:0 (0:0)

Bramki: 56., 73. Rudnev, 66. Arboleda, 72. Ślusarski, 78. Stilić.

Lech: Burić - Wojtkowiak (74. Kikut), Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez (79. Kędziora) - Możdżeń (46. Kamiński), Murawski (74. Drygas), Kriwiec (67. Drewniak) - Ubiparip (46. Stilić), Rudnev (79. Wolski), Tonev (67. Ślusarski).