Lech wygrywa sparing z Czechami

W pierwszym sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Bad Reichenhall piłkarze Lecha dość gładko pokonali czeski zespół Viktorii Pilzno 3:1. Ozdobą spotkania były piękne bramki.

Lech rozpoczął składem, w którym nie było niespodzianek. Jedynym nowym nabytkiem, który znalazł się w pierwszej jedenastce był bramkarz Grzegorz Kasprzik.

Mecz ułożył się znakomicie dla Lecha. Już w szóstej minucie po fatalnym błędzie obrońców Victorii, piłkę w polu karnym przejął Robert Lewandowski, który nie miał problemów z pokonaniem czeskiego bramkarza.

Nie minęły cztery minuty, a już było 2:0 dla poznaniaków. Przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Jakub Wilk i piłka wylądowała w samym okienku bramki.

Po tak łatwym początku lechici oddali nieco inicjatywę rywalom, którzy w 25. minucie pokazali, że też potrafią strzelać piękne gole. Wtedy to idealnie z ok. 30 metrów przymierzył Pet Jiracek i Grzegorz Kasprzik nie zdołał zatrzymać piłki.

Stracony gol przebudził lechitów. Już trzy minuty później Lewandowski po raz kolejny wykorzystał błąd obrońców Victorii, ale tym razem uderzył w słupek.

Tuż przed końcem pierwszej połowy zaczął padać obfity deszcz, co z pozoru powinno zniechęcić obie strony do konstruowania jakichś przemyślnych akcji ofensywnych, ale jednak w 43. minucie Lech podwyższył na 3:1 po kapitalnej akcji. Najpierw Lewandowski dograł piłkę do Hernana Rengifo, a ten podał idealnie pod nogi wbiegającego w pole karne Semira Stilicia. Bośniak minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Po przerwie trener Jacek Zieliński dał szansę gry zmiennikom, co wpłynęło na płynność gry, ale i tak nie brakowało okazji do podwyższenia rezultatu, jak choćby ta z 50. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Lewandowski.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 67. minucie spotkania, kiedy to na murawę wrócił zmieniony w przerwie przez Gordana Golika Jakub Wilk. „Wilczek” wszedł w miejsce kontuzjowanego Łukasza Białożyta, który osiem minut wcześniej zmienił... Golika.

Do końca spotkania klarownych sytuacji do zdobycia gola już nie było. Lech wygrał w pełni zasłużenie, co jednak zawdzięcza głównie dobrej grze w pierwszej połowie, gdy na placu gry przebywali zawodnicy pierwszej jedenastki. Zarówno Tomasz Mikołajczak jak i Haris Handzić na razie nie sprawiają wrażenia, jakby mieli być wartościowym zmiennikami dla Lewandowskiego lub Rengifo. Kolejny sparing piłkarze Lecha mieli rozegrać w niedzielę, a ich rywalem miał być szkocki Aberdeen, ale spotkanie odwołano. Zamiast niego poznaniacy zmierzą się w miniturnieju, gdzie ich rywalami będą Universitat Craiova i Dynamo Czeskie Budejovice. Oba mecze będą trwały po 45 minut.
Lech Poznań - Viktoria Pilzno 3:1 (3:1)

Bramki: 6. Lewandowski, 10. Wilk, 43. Stilić - 25. Jiracek

Lech: Kasprzik - Kikut, Bosacki (46. Tanevski) , Arboleda, Djurdjević (46. Henriquez) - Peszko, Bandrowski (46.Injac), Stilić (46. Golik, 59. Białożyt, 67. Wilk), Wilk (64. Szałek) - Rengifo (46.Mikołajczak), Lewandowski (59. Handzić).

Chrapek podpisał kontrakt z Lechem!

Kolejorz ma nowego napastnika – w piątek podpisano kontrakt z Krzysztofem Chrapkiem, który w minionych latach bronił barw Podbeskidza Bielsko-Biała.

Ceny karnetów na mecze ligowe Lecha we Wronkach

18 lipca rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze Lecha, które zostaną rozegrane we Wronkach. Jednocześnie będzie można kupić bilet na pierwszy mecz Kolejorza w Lidze Europejskiej.