Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leszek Możdzer zaprasza na jazz nad jeziorem

Redakcja
Inteligentny i pragnący estetycznych doznań słuchacz znajdzie tu ...
Inteligentny i pragnący estetycznych doznań słuchacz znajdzie tu ... Radek Rakowski
Inteligentny i pragnący estetycznych doznań słuchacz znajdzie tu coś dla siebie – zachęca Leszek Możdżer i zapowiada Enter Music Festiwal.

Pierwsza edycja Enter Music Festival – jazzowej imprezy organizowanej pod kierownictwem Leszka Możdżera – przyciągnęła nad brzeg Jeziora Strzeszyńskiego wielu widzów. Zebrała wiele pozytywne ocen i nic dziwnego, że mamy kolejne wydanie festiwalu.


Enter Music Festival

5-6 czerwca 2012
scena plenerowa przy restauracji Oaza
nad Jeziorem Strzeszyńskim

Za dobór zaproszonych gości i artystyczną koncepcję festiwalu odpowiada znany jazzowy pianista Leszek Możdżer. Czego możemy spodziewać się w tym roku na Enter Music Festival – opowiada sam szef festiwalu:

W tym roku mamy naprawdę dobry festiwal, kolorowy. Pierwszy dzień to dzień kontrastów, czyli wybitny kolumbijski artysta Edmar Cateneda, którego odkrył Marcus Miller. To młody muzyk, ale w moim poczuciu to jedna z ważniejszych postaci, które coś robią. Harfa w jego dłoniach staje się instrumentem wyjątkowym. Poznaliśmy się w zeszłym roku, to naprawdę niesamowity człowiek i wyjątkowy muzyk, więc serdecznie polecam państwu ten koncert.

Później zagra Lutosphere, czyli trio w składzie Możdżer, Bauer i M.Bunio.S – awangardowe ujęcie muzyki Lutosławskiego. To będzie jeden z takich gorzkich migdałów, ale bardzo zdrowych. Nie powinniśmy serwować państwu tylko słodkiej kuchni, ale także taką ekstrawagancką. Lutosphere wpisuje się w taki profil, gdzie można posmakować różnych smaków płynących ze sceny.

Ten projekt to pomysł Andrzeja Bauera. Będąc prezesem Towarzystwa imienia Lutosławskiego i mając to szczęście, że bezpośrednio się spotykał z kompozytorem i nawet niektóre rzeczy były pisane dla niego, ma bardzo dużą świadomość tej muzyki. Razem przygotowaliśmy taki nowoczesny projekt, w którym jest użyta elektryczna wiolonczela, instrumenty klawiszowe, fortepian, laptop. Lutosławskiego traktujemy także jako rapera, jako kogoś, kto nie tylko pisze muzykę, ale także ma wiele do powiedzenia.

Udało nam się, po wielu bojach, że Nils Langren zdecydował się skrzyknąć swój zespół, ponieważ jego Funky Unit zrobił sobie rok przerwy, aby przygotować repertuar na nową płytę. Pomimo tego udało nam się namówić ich na jeden występ w tym roku i pierwszy ich występ w Polsce. Nils Langren reaktywuje zespół, po to żeby o 23.00 zagrać u nas pierwszego dnia festiwalu nad Jeziorem Strzeszyńskim. Jesteśmy strasznie podnieceni tym, że pierwszy raz przyjadą do Polski i nigdzie więcej w tym roku nie będzie można ich usłyszeć.

Bardzo nam zależało na ich występie, żeby publiczność w dobrych nastrojach pojechała do domu i wróciła do nas drugiego dnia na nieco już bardziej wyrafinowaną imprezę, ponieważ jest to dzień pod hasłem instrumentów smyczkowych.

Atom String Quartet to młode lwy polskiego jazzu, które przebojem wdzierają się na wszystkie ważne pozycje. To kwartet smyczkowy, w którym zarówno krytyka jazzowa, jak i jazz fani wiążą bardzo poważne nadzieje. To jeden z niewielu w historii muzyki kwartetów smyczkowych, który improwizuje. To bardzo rzadkie, żeby taka klasyczna formuła uprawiała muzykę na pograniczu gatunków.

Lars Danielson – wybitny instrumentalista, zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Liberetto”. To jeden z moich ulubionych artystów. Nie ukrywam, że jestem trochę zdenerwowany, że przyjeżdża z innym pianistą, ale dzięki temu będę miał godzinę wolnego na festiwalu. Tym pianistą będzie Michael Wolny, który grał już u nas w zeszłym roku.

Na finał wystąpi siedem wiolonczel i fortepian. Cellonet – zespół Andrzeja Bauera ze specjalnym programem, który już kiedyś graliśmy na estradzie, więc mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużo pomyłek. To jest taka formuła wyciszająca trochę emocję i pozwalająca na kontemplację takich trochę wyrafinowanych brzmień.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się w tym roku zrobić wszechstronny program, interesującą formułę i inteligentny, pragnący estetycznych doznań słuchacz znajdzie coś dla siebie.

Dla publiczności taki koncert w plenerze to sytuacja komfortowa. Scena będzie bardzo dobrze nagłośniona – mamy dobrego realizatora dźwięku, a że można w takich warunkach obcować z muzyką to sytuacja przyjemna – nie trzeba siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu.

Enter Music Festival 2012 - program, bilety




od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto