Maniacka Dziesiątka 2015. Bieg główny [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
Maniacka Dziesiątka 2015
Maniacka Dziesiątka 2015 Waldemar Kaiser
11. Maniacka Dziesiątka już za nami. W sobotnie przedpołudnie nad Maltę ściągnęły tłumy, by oglądać zmagania biegaczy. Sprawdź wyniki biegaczy i zobacz zdjęcia!

Zanim zawodnicy pojawili się na starcie Maniackiej Dziesiątki, wzięli udział w rozgrzewce przeprowadzonej przed sceną ustawioną nad Maltą.

Po rozgrzewce spacerkiem biegacze przeszli na start wyznaczony na ul. Baraniaka. Wystartowali punktualnie o godz. 12. Trasa biegu wiodła ulicami Poznania. Meta zaś znajdowała się nad Jeziorem Maltańskim. Bieg spowodował utrudnienia w ruchu.

11. Maniacką Dziesiątkę wygrał Kenijczyk Joel Maina Mwangi. 10 kilometrów Kenijczyk pokonał w 29 minut i 6 sekund, ustanawiając nowy rekord trasy. Drugi na mecie zameldował się Henry Kemboi z czasem 29:57, a trzeci Bogdan Semenowycz (30:10) z kaliskiego Finiszu.

Wśród pań najszybszą okazała się Kenijka Rebecca Jepchirchir Korir, która dziesięciokilometrową trasę pokonała w 33:14. Druga na mecie zjawiła się Dominika Nowakowska z Lęborka z czasem wynoszącym 33 minuty i 50 sekund, a trzecia - Kenijka Sheila Kiplagat, która przebiegła dziesiątkę w 34:01.