Miały dwa setbole

PAT
Siatkarki Nafty Piła przegrały wczoraj na wyjeździe z najlepszą drużyną Europy, RC Cannes. Tym samym zajmą prawdopodobnie drugie miejsce w grupie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń.

Pilanki pojechały do Francji po to, by zdobyć seta. W trzeciej partii były bardzo bliskie celu, ale zabrakło im zimnej krwi. Miały dwa setbole, ale ostatnie słowo należało do rywalek, a właściwie do świetnie grającej Wiktorii Rawy.

Piąta porażka Skry

Natomiast siatkarki Skry Warszawa przegrały z hiszpańskim Universidad Burgos 0:3 (21:25, 16:25, 19:25) w Lidze Mistrzyń w grupie D. Wicemistrzynie Polski doznały piątej porażki w ostatnim meczu przed własną publicznością i zajmują ostatnie miejsce w grupie.
W pierwszym secie wicemistrzynie Hiszpanii, w szeregach których najlepszymi zawodniczkami były reprezentantka Dominikany Milagros Cabral i reprezentantka Brazylii Fernanda Doval, dość szybko objęły prowadzenie 5:3, 9:7, 13:10. W secie drugim wyrównana walka trwała do stanu 5:5. W trzecim secie Skra prowadziła 8:7, 9:7, 9:8. Potem jednak oddała pole rywalkom.

W grupie D zdecydowanym faworytem jest mistrz Włoch Foppapedretti Bergamo, w którym gra polska zawodniczka, rozgrywająca Katarzyna Gujska. Z tą drużyną Skra zagra ostatni mecz w LM na wyjeździe 21 stycznia. ,,Nie wiem co się dzieje, ale gdy już się wydaje, że łapiemy rytm gry, coś się zacina. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Być może są zaległości w treningu i brak pewności siebie’’ - powiedziała Katarzyna Zabadała z warszawskiej Skry.

Danter nie składa broni

Na wczorajszym treningu wicelidera serii A I ligi siatkarek, Dantera AZS AWF Poznań, pojawili się prezesi klubu, Dariusz Kapitan i Jarosław Jama. Obiecali przekazać zawodniczkom środki finansowe na najbardziej bieżące potrzeby. Mimo nieprzychylnych informacji z firm i instytucji, do których skierowano prośby o wsparcie, działacze i trenerzy uznali, że nie ma mowy o wycofaniu zespołu z rozgrywek. Po odejściu trenera Czesława Tobolskiego do Winiar Kalisz w najbliższym spotkaniu ze Stalą Bielsko (w sobotę o godz. 17) ,,danterki’’ wystąpią pod wodzą Jacka Skroka i Henryka Skrobańskiego. Prawdopodobnie poznanianki zagrają w optymalnym składzie.
Z kolei siatkarze Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle pokonali w Opolu włoski Noicom Cuneo 3:2 (27:29, 25:20, 19:25, 25:22, 16:14) w meczu grupy E Ligi Mistrzów. Natomiast siatkarze Galaxii Pamapol Częstochowa przegrali w Pireusie w meczu 5 kolejki grupy A Ligi Mistrzów z miejscowym Olympiakosem 2:3 (22:25, 24:26, 25:20, 25:21, 10:15).

RC Cannes - Nafta Piła 3:0

3:0 (25:17, 25:15, 26:24).

Cannes: Salinas, Rawa, Lihtonen, Buczkowa, Brinkman, Mao oraz Fomina i Kułakowa.

Nafta: Archangielska, Liktoras, Rosner, Ozowa, Karczmarzewska, Orłowska oraz Malujdy (libero), Beżenar, Kupisz.