Młodzi pływacy rywalizują w mistrzostwach Wielkopolski

Kuba Błoszyk
217 zawodników z ośmiu wielkopolskich klubów pływackich bierze udział w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Pływacy mierzą się w 14 konkurencjach.

Zawody odbywają się na pływalni przy ulicy Chwiałkowskiego. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor POSiR-u - Janusz Rajewski.

Zawodnicy i zawodniczki od godziny 15 rywalizowali między sobą w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznycznym, zmiennym i motylkowym na dystansach 50, 100 i 200 m. Kategoria wiekowa to 14 lat i starsi.

- Płynąłem na 50 metrów stylem dowolnym - mówi Mateusz Musielak z klubu Wodnik Śrem. - Mimo, że osiągnąłem swój życiowy czas to nie pokonałem mojego progu czasowego 27 sekund i w ogólnej kwalifikacji zająłem ośme miejsce.

Wśród kobiet na 50 m stylem dowolnym z czasem 27:44 najlepsza okazała się Helena Rachwał z kubu AZS AWF Poznań. Drugie miejsce z czasem 27:77 zajęła Izabella Grzegorczyk z Posnanii, natomiast na ostatnim miejscu podium znalazła się Sandra Kaczmarek również z klubu AZS AWF Poznań.

Wśród mężczyzn w tej samej kategorii z czasem 23:66 najlepszy okazał się Kacper Majchrzak z klubu Warta Poznań. Drugie miejsce z czasem 25:43 zajął zajął Tomasz Kawicki z klubu AZS AWF. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Kundziczowi z Warty Poznań, który dopłynął do mety z czasem 25:53.