Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na Transatlantyku dostaniemy do pobrania 600 filmów, książek i gier. Za darmo

Redakcja MM Poznań
Redakcja MM Poznań
mat. pras.
To część projektu Legalnej Kultury. Festiwal Transatlantyk potrwa od 8 do 14 sierpnia.

Na festiwalu na regałach znajdą się cyfrowe wersje filmów, utworów muzycznych, książek i gier dla wszystkich pokoleń. Połowa udostępnionych utworów i treści jest dostępna za darmo, pozostałe w bardzo przystępnych, promocyjnych cenach.

Na instalacji Kultury Na Widoku można znaleźć szeroki wybór filmów począwszy od najnowszych hitów po klasykę filmową, książek - od dzieł literackich Norwida  i Konopnickiej, kończąc na najnowszych bestsellerach, czy bijących rekordy popularności hitach muzycznych, także polskich muzyków. 

Przeczytaj: Na Transatlantyku premierowo nowy film Lecha Majewskiego i filmy w plenerze w całej Wielkopolsce

Kultura Na Widoku to także świetna okazja do odrobienia interesującej lekcji z historii współczesnej, poprzez dostęp do archiwaliów drugiego obiegu z lat 1976 – 1989.  Na wirtualnych półkach bowiem, zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów "Solidarności" spotka się z kulturą współczesną  w cyfrowej rzeczywistości.

Na regale poświęconym Wolności znajdą się ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty, znaczki i książki z zasobów Ośrodka Karta m.in. z kolekcja "Solidarność – narodziny ruchu", wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO "Pamięć Świata".

Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Aby je ściągnąć wystarczy połączyć się z udostępnioną za darmo przy regałach siecią Wi-Fi i pobrać wybrany utwór za pomocą linków lub kodów QR. Brak aplikacji obsługującej kody QR nie blokuje możliwości pobrania danego filmu, książki czy utworu muzycznego. Dostęp do materiałów można uzyskać poprzez wpisanie do wyszukiwarki adresu – linku – znajdującego obok kodu QR przy wybranym utworze. Obie wersje dostępu prowadzą do karty produktu zawierającej szczegółowe informacje o utworze, a stamtąd już bezpośrednia droga do źródła utworu lub dokumentu i pobrania go.

Zobacz: Jak nie być żółtodziobem, czyli student szuka mieszkania

W inicjatywie Kultura Na Widoku chodzi o poszerzenie wiedzy na temat istnienia nowoczesnego i łatwego dostępu do kultury z legalnych źródeł, uświadamiając wszystkim, że są one owocami transformacji i stanowią wspólne dobro, za które ponosimy odpowiedzialność. 

Według ostatnich badań, ściąganie plików z nielegalnych źródeł za kradzież uznaje już ponad 1/3 badanych (w grupach 15-18, 19-24, 25-34 lat). W starszych kategoriach wiekowych (35-49 i 50+) uważa tak prawie 50 proc. respondentów.

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto