Nie stracić seta

TOM
Meczem z jugosłowiańską Crveną Zvezdą Belgrad siatkarki Nafty Gaz Piła rozpoczną dzisiaj rundę rewanżową Ligi Mistrzyń. W pierwszej serii spotkań podopieczne Jerzego Matlaka odniosły trzy zwycięstwa, pokonując między ...

Meczem z jugosłowiańską Crveną Zvezdą Belgrad siatkarki Nafty Gaz Piła rozpoczną dzisiaj rundę rewanżową Ligi Mistrzyń. W pierwszej serii spotkań podopieczne Jerzego Matlaka odniosły trzy zwycięstwa, pokonując między innymi najlepszą drużynę Europy, RC Cannes i bez straty punktu przewodzą w grupie C.-

- Wygranie grupy, to dopiero pierwszy krok do Final Four - mówi szkoleniowiec czterokrotnych mistrzyń Polski. - O tym, czy wyjdziemy z grupy z pierwszej pozycji, będzie decydował każdy set. Dlatego Crveną Zvezdę i Mladost Zagrzeb, z którymi gramy w Pile, powinniśmy pokonać po 3:0 a potem, we Francji, wygrać chociaż jednego seta.
Pilanki są zresztą zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji z Crveną Zvezdą. Pierwszy mecz tych drużyn w stolicy Jugosławii zakończył się wygraną Nafty 3:0. - Jest to młoda drużyna, nie mająca jeszcze międzynarodowego ogrania - uważa trener Jerzy Matlak. - Nie oznacza to jednak, że nie potrafi sprawiać niespodzianki. Wygrały jednego seta z RC Cannes podczas wyjazdowego spotkania. Nam się to nigdy nie udało we Francji. Dwukrotnie przegrywaliśmy w poprzednich edycjach Ligi Mistrzów w Cannes 0:3.

Początek dzisiejszego meczu w Pile, o godz. 18.00.