Oceniamy lechitów w Bytomiu. Rudnev się odblokował

Jacek Pałuba
W Bytomiu Lech Poznań wymęczył awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując Polonię 3:1 po dogrywce. Oto jak oceniliśmy graczy Kolejorza.

Jasmin Burić 4
Nie miał zbyt wiele pracy w tym meczu. Przy stracie gola źle odbił piłkę przed siebie, gdzie czyhał Paulista. Nota obniżona, tak jak dla wszystkich jego kolegów.

Marciano Bruma 4
Kolejny z winowajców utraty bramki w 14. minucie. W pierwszej połowie, tak jak jego koledzy, poruszał się bo boisku bardzo wolno. Zmieniony w przerwie.

Grzegorz Wojtkowiak 4
Zdobył wyrównującego gola, ale też zawinił przy stracie bramki dla Polonii. Po faulu na nim w dogrywce Rudniew strzelił drugiego gola. Ale ocena, jak innych.

Lech Poznań wygrał z Polonią po dogrywce

Marcin Kamiński 4
Co prawda nie popełnił rażących błędów w obronie, to jednak podobnie jak koledzy przez pierwsze 45 minut, nie zasłużył na wyższą ocenę.

Luis Henriquez 4
Próbował akcji lewą stroną boiska, jednak niewiele to dało drużynie. Z ambitną, ale tylko przeciętną Polonią, lechici muszą zagrać na lepszym poziomie.

Dimitrije Injać 4
W ostatnim czasie gra bardzo przeciętnie i tak też było w Bytomiu. Zbyt wiele niecelnych podań, a najbardziej denerwujące są piłki zagrywane do tyłu.

Rafał Murawski 4
Tak jak i pozostali koledzy nie potrafił poderwać zespołu do energiczniejszej gry. Na tle pierwszoligowych rywali powinien zaprezentować się lepiej.

Siergiej Kriwiec 4
Białorusin w ostatnich tygodniach też niczym szczególnym nie imponuje. Brakowało mu wiele razy precyzji przy dośrodkowaniach.

Kamil Drygas 4
Zupełnie bezbarwny występ młodego Drygasa, który dostroił się poziomem do całej drużyny w pierwszej połowie. W przerwie usiadł na ławce rezerwowych.

Jakub Wilk 4
Po prawej stronie boiska do przerwy był niewidoczny. Zdecydowanie lepiej czuje się na lewej flance.

Artiom Rudnev 6
Łotysz ostatnio ma źle ustawiony celownik. Bardzo długo strzelał obok bramki. W dogrywce znalazł wreszcie dwa razy drogę do siatki.