Olimpiada: Awanse poznaniaków do finałów i półfinałów

Dzisiaj na IO w Pekinie udanie rywalizowali m.in. polscy kajakarze z poznaniakami w składach. Awans do finału rzutu młotem wywalczyła też Anita Włodarczyk.

Poznańska młociarka pozostaje w cieniu złotej medalistki z Sydney – Kamili Skolimowskiej, ale w dzisiejszych eliminacjach Włodarczyk spisał się zdecydowanie lepiej niż utytułowana koleżanka z reprezentacji. 23-letnia zawodniczka AZS AWF Poznań już w swoim pierwszym rzucie przekroczyła minimum gwarantujące udział w finale, osiągając odległość 71, 76 m. Skolimowskiej poszło o wiele gorzej – nie udało jej się przekroczyć wymaganego minimum, ale zdołała wywalczyć awans, wchodząc do finału z dziesiątym wynikiem eliminacji (69,79 m).

Finał rzutu młotem z udziałem Polek rozpocznie się w środę o godz. 13.10.

Dzisiejszy dzień zdominowały jednak starty kajakarzy, wśród których nie brakuje reprezentantów Posnanii Poznań. Bezpośredni awans do finałów wywalczyły obie nasze „czwórki” - w drużynie kobiet płynie Aneta Konieczna. Polki weszły do finału z drugim czasem i są jednymi z faworytek do podium.

Zapewniony udział w olimpijskich finałach ma też Adam Seroczyński startujący w dwójce z Mariuszem Kujawskim, którzy w swoim wyścigu eliminacyjnym okazali się gorsi jedynie od reprezentantów Węgier.

Przepustkę do półfinałowych wyścigów wywalczyli dzisiaj też kanadyjkarze: startujący w „jedynce” Marcin Grzybowski (dziś był trzeci w swoim wyścigu eliminacyjnym) oraz startujący w dwójce z Wojciechem Tyszyńskim – Paweł Baraszkiewicz (w dzisiejszym wyścigu eliminacyjnym zajęli piąte miejsce).

Kolejne kajakarskie zmaganie z udziałem poznaniaków już jutro.

Trzymajmy kciuki za dobre starty poznaniaków!

Więcej o poznańskich sportowcach w Pekinie w naszym serwisie specjalnym "Olimpiada 2008 z MM Poznań"