MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Główny Urząd Statystyczny bada jakość życia. Mieszkańcy Wielkopolski mogą spodziewać się telefonów i wizyt w domach. O co będą pytać?

Karol Pomeranek
Karol Pomeranek
Trwa Europejskie Badania Warunków Życia Ludności. wielkopolanie mogą spodziewać się telefonów i wizyt w domach / zdjęcie ilustracyjne
Trwa Europejskie Badania Warunków Życia Ludności. wielkopolanie mogą spodziewać się telefonów i wizyt w domach / zdjęcie ilustracyjne Alex Green / Pexels.com
Jak informuje Urząd Statystyczny w Poznaniu, w maju, w gospodarstwach domowych na terenie województwa wielkopolskiego, przeprowadzane będą badania ankietowe. Pracownicy Urzędów Statystycznych zadzwonią do wylosowanych gospodarstw domowych lub odwiedzają respondentów osobiście.

Jak informuje Urząd Statystyczny w Poznaniu, w maju, w gospodarstwach domowych z terenu województwa wielkopolskiego, przeprowadzane będą następujące badania ankietowe:

Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL)

Jest to jedno z podstawowych badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w obszarze rynku pracy. Umożliwia bieżącą ocenę stopnia wykorzystania zasobów pracy. Otrzymujemy z niego informacje o pracujących, bezrobotnych oraz biernych zawodowo. Nie tylko o liczbie, ale i charakterystyce tych grup, w tym istotne informacje o przyczynach bierności na rynku pracy. Ponadto w 2024 r. w ramach Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności są zbierane dodatkowe informacje o osobach młodych na rynku pracy.

Badanie budżetów gospodarstw domowych (BBGD)

To podstawowe źródło informacji o warunkach życia gospodarstw domowych: poziomie i strukturze wydatków oraz dochodów; spożyciu podstawowych artykułów żywnościowych; wyposażeniu w przedmioty trwałego użytkowania; warunkach mieszkaniowych; subiektywnej ocenie sytuacji materialnej.

Europejskie badanie warunków życia ludności (EU-SILC)

Celem Europejskiego Badania Warunków Życia Ludności (EU-SILC) jest pozyskanie aktualnych i porównywalnych, na poziomie krajów Unii Europejskiej, danych dotyczących dochodów, ubóstwa, wykluczenia społecznego i innych aspektów warunków życia. Gospodarstwa domowe, poprzez udział w badaniu panelowym przez kolejne 4 lata, umożliwiają uzyskanie pełniejszych danych o ich sytuacji, z uwzględnieniem zmian, jakie zaszły w tym okresie w tej samej grupie wylosowanych gospodarstw domowych. Badanie służy m.in. do monitorowania postępu w osiąganiu wspólnych, na poziomie Unii Europejskiej, celów dotyczących zwalczania ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych (SSI-10)

Na terenie całego kraju realizowane jest badanie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w gospodarstwach domowych i wśród osób indywidualnych. Z badania pozyskujemy dane pozwalające ocenić rozwój społeczeństwa informacyjnego m.in. dotyczące dostępu i celów korzystania z Internetu, wykorzystywania e-administracji, zakupów w sieci czy umiejętności cyfrowych.

– Pracownicy Urzędów Statystycznych dzwonią do wylosowanych gospodarstw domowych przeprowadzając wywiad telefoniczny lub odwiedzają respondentów osobiście w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego wszędzie tam, gdzie nie została w terminie wypełniona ankieta internetowa lub zauważą braki w odpowiedziach. Ankieterzy będą przeprowadzali wywiady do 29 maja

– informuje Arleta Olbrot, rzecznik prasowy Urzędu Statystycznego w Poznaniu.

Tożsamość ankietera można sprawdzić: na stronie internetowej: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdz-tozsamosc-ankietera; poprzez infolinię statystyczną: 22 279 99 99; telefonicznie pod numerami: 61 27 98 302 oraz 61 27 98 356.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Turystyczna Wielkopolska: Powiat średzki

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Główny Urząd Statystyczny bada jakość życia. Mieszkańcy Wielkopolski mogą spodziewać się telefonów i wizyt w domach. O co będą pytać? - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto