Piłka nożna - Kolejorz wygrał z Olimpiją 1:0

Maciej Lehmann
Marcin Kikut strzelił jedynego gola
Marcin Kikut strzelił jedynego gola Marek Zakrzewski (zdjęcie archiwalne)
Choć wszyscy podkreślają, że wyniki spotkań sparingowych nie mają wielkiego znaczenia, bo prawdziwą weryfikacją formy lechitów będą spotkania ze Sportingiem Braga i Polonią Warszawa w Pucharze Polski, to na bilans naszej drużyny można patrzeć z lekkim optymizmem.

Od porażki 1:2 z Young Boys Berno, 21 stycznia w Hiszpanii, Kolejorz w sześciu następnych meczach zanotował cztery zwycięstwa i dwa remisy. Wczoraj podopieczni Jose Bakero pokonali siódmą drużynę ligi słoweńskiej Olimpije Ljublijana 1:0 , prezentując się nieźle zwłaszcza w drugiej odsłonie.

Pierwszy mecz w Lidze Europy ze Sportingiem Braga zbliża się szybkimi krokami. Już za niespełna tydzień podejmować będziemy Portugalczyków na Bułgarskiej. Czy dyspozycja Lecha będzie na tyle dobra, by awansować?

Nie ulega wątpliwości, że Bakero ciągle jeszcze eksperymentuje ze składem. Na dobrą sprawę nie miał jeszcze okazji, by wystawić optymalną jedenastkę. Podczas pierwszego zgrupowania w Hiszpanii mistrzowie Polski pracowali głównie nad siłą i wytrzymałością i dlatego w meczach kontrolnych wszyscy piłkarze mieli podobne obciążenia – grali po 45 minut. W Turcji, w meczach z Hajdukiem i Steauą, zabrakło kadrowiczów powołanych na mecz z Mołdawią. Wczoraj natomiast brakowało Injaca i Rudnevsa, którzy dwa dni wcześniej występowali w swoich reprezentacjach.

Najbardziej cieszy powrót zmagającego się ostatnio z kontuzją łydki Manuela Arboledy. Kolumbijczyk miał nawet okazję strzelecką w 15. minucie, ale uderzył zbyt słabo, by pokonać bramkarza słoweńskiej drużyny. Potem do głosu doszli rywale i interweniować musiał też Kotorowski. Końcówka pierwszej odsłony znów należała do Lecha, jednak ani Ubiparipowi, ani Krwicowi nie udało się pokonać Botonjica. Kolejorz zwycięską bramkę zdobył w 75. minucie, kiedy to po zamieszaniu pod bramką Olimpii najsprytniejszy okazał się Marcin Kikut, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

– Podobały mi się dzisiaj niektóre elementy naszej gry, ale były też takie, które musimy poprawić. Ostatnio pracowaliśmy nad stałymi fragmentami gry i cieszę się, że po jednym z nich zdobyliśmy bramkę – stwierdził Bakero.

Lech Poznań - Olimpija Ljubljana 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Kikut (75).
Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (46. Marcin Kikut), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk (46. Luis Henriquez) - Mateusz Możdżeń (46. Hubert Wołąkiewicz), Ivan Djurdjević (57. Marcin Kamiński) - Jacek Kiełb (62. Bartosz Ślusarski), Semir Stilić, Siergiej Kriwiec (46. Jakub Wilk) - Vojo Ubiparip (70. Tomasz Mikołajczak).

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia