Plan wykonany

Marek NOWAK
W pierwszym meczu tych drużyn z w Belgradzie pilanki wygrały 3:0, dlatego też na swoim terenie nasze siatkarki były zdecydowanym faworytem. Problem polegał tylko na tym, by wygrać wszystkie sety nie tracąc żadnego, co ...

W pierwszym meczu tych drużyn z w Belgradzie pilanki wygrały 3:0, dlatego też na swoim terenie nasze siatkarki były zdecydowanym faworytem. Problem polegał tylko na tym, by wygrać wszystkie sety nie tracąc żadnego, co gwarantowało przewagę nad zespołem z Cannes i w ostatecznym rozrachunku może mieć niebagatelne znaczenie. Fakt ten spowodował, że nafciarki były trochę spięte, ale nie na tyle, by nie poradzić sobie z młodziutkimi Jugosłowiankami.
W pierwszej odsłonie nasz zespół dobrze grał blokiem skutecznie zatrzymując ataki Sladjany Eric i Anji Spasojevic. Gdy było 7:2 dla gospodyń na zagrywce stanęła Ivana Krdzic i przyjezdne zniwelowały przewagę do dwóch punktów. Do stanu 16:15 każda z drużyn popełniała błędy, ale gdy kolejne punkty ładnymi atakami zdobyły Olga Ozova i Milena Rosner, nasz zespół już nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie.

W drugiej partii osiemnastolatki z Belgradu były momentami równorzędnym przeciwnikiem nafciarek. Chociaż przegrywały 12:6, potrafiły się zmobilizować i doprowadziły do stanu 21:20. Na szczęście w pilskim zespole gra Liktoras i to właśnie po jej ataku pilanki mogły cieszyć się z wygranej w drugim secie. W ostatniej odsłonie tego widowiska ambitne zawodniczki Crvenej Zvezdy starały się jak mogły i nawet prowadziły dwoma punktami po błędach serwisowych naszych zawodniczek. Przy stanie 12:12 kolejny punkt zdobyła Liktoras i od tej pory siatkarki Nafty powiększały już tylko przewagę. Pilanki z kompletem zwycięstw prowadzą w swojej grupie. Ligi Mistrzyń

- Dziewczyny były dzisiaj zdenerwowane, bo było wiadomo, że mecz jest do wygrania, ale chodziło o to, by wygrać 3:0. I dlatego mimo naszej wyraźnej przewagi to spotkanie było takie nerwowe - tłumaczył po meczu trener Nafty Piła Jerzy Matlak.

Nafta-Gaz Piła - Crvena Zvezda Belgrad 3:0

(25:18, 25:21, 25:17)

Nafta - Orłowska, Karczmarzeska, Ozova, Archangielska, Rosner, Liktoras oraz Malujdy (libero), Beżenar, Kupisz.

Crvena Zvezda - Simanic, Eric, Djerisilo, Ilic, Krdzic, Spasojevic oraz Lakusic (libero), Mratinkovic, Ognjenovic, Glisic, Bozic.