Polacy wicemistrzami świata w halowej odmianie hokeja na trawie

Mimo zaciętej i ambitnej walki polscy laskarze po dogrywce przegrali z Niemcami 2:3 w Halowych Mistrzostwach Świata w Hokeju Na Trawie, które odbywały się w Poznaniu.

Biało-czerwoni po wygraniu w półfinale z Austrią 2:1 stanęli przed szansą wywalczenia mistrzostwa świata. Finałowy bój lepiej rozpoczęli jednak ich rywale do złota, czyli broniący mistrzostwa Niemcy. Przeciwnicy mieli kilka sytuacji, ale jako pierwsi gola zdobyli Polacy. W 5. minucie do niemieckiej bramki piłkę skierował Dariusz Rachwalski.

W 11. minucie hala MTP, w której rozgrywano mecz, po raz drugi eksplodowała euforią. Po strzale Pawła Bratkowskiego niemiecki bramkarz odbił piłkę wprost w kierunku dobrze ustawionego Tomasza Górnego, który podwyższył wynik na 2:1.

Radość nie trwała jednak długo, gdyż w 15. minucie kontaktowego gola dla Niemiec zdobył Matthias Witthaus.

Druga połowa to popis kapitalnej gry broniącego polskiej bramki Mariusza Chyły, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. W 33. minucie udana kontra Niemców przyniosła im jednak wyrównującego gola, a na listę strzelców wpisał się Oskar Deecke.

W regulaminowym czasie gry nie padła już żadna bramka i konieczna okazała się dogrywka toczona do tzw. złotego gola. Gdy za pierwszym razem Niemcom udało się zdobyć gola, sędziowie jej nie uznali, ale na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy dogrywki Benjamin Wess już prawidłowo pokonał polskiego bramkarza. To oznaczało, że mistrzowski tytuł obronili Niemcy, a Polakom przypadł jedynie srebrny medal, który i tak jest sporym sukcesem biało-czerwonych.