Polska - Brazylia. Polacy Mistrzami Świata 2014!

Redakcja MM Poznań
Stało się! Polacy awansowali do finału Mistrzostw Świata po ...
Stało się! Polacy awansowali do finału Mistrzostw Świata po ... Marek Wilczyński / marekwilczynski.pl
Stało się! Polacy są Mistrzami Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014. Wygrali z Brazylijczykami 3:1.

POLSKA - BRAZYLIA

Finał Mistrzostw Świata
TRANSMISJA W POLSACIE
21 września, godz. 20:15

Pierwszy set wygrali Brazylijczycy (25:18). W drugim zwyciężyli Polacy 25:22, czym zremisowali w setach z Brazylijczykami. Trzecia partia o Mistrzostwa Świata była prowadzona konsekwentnie. Wszystko ważyło się w końcówce seta, który zakończył się zwycięstwem Polaków 25:23. Rozpoczęła się czwarta, decydująca partia, a z nią gra "na dwa punkty przewagi" ze strony Polaków. I choć Brazylijczycy walczyli do końca, Polska wygrała Mistrzostwo Świata.

Spotkanie o złoty medal odbywało się w katowickim spodku.

Transmisję spotkania będzie mozna zobaczyć w otwartym Polsacie. Taką decyzję podjął Zygmunt Solorz-Żak po spotkaniu z Prezydntem Bronisławem Komorowskim.

- Odpowiadając na apel Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego i uznając zawarte w nim argumenty, że finał mistrzostw świata w siatkówce z udziałem Polaków to ważne społecznie wydarzenie, zdecydowaliśmy, że pokażemy ten mecz na otwartej antenie Polsatu - powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Dzięki tej decyzji wszyscy Polacy będą mogli obejrzeć finał MŚ z udziałem Polaków, poprzez dostęp do otwartej transmisji finału mistrzostw świata.

Polska - Brazylia. Transmisja finału w telewizji

Mecz finałowy Mistrzostw Świata w siatkówce rozpoczyna się w niedzielę o 20:15. O tej porze zacznie się także transmisja w otwartym Polsacie.