Poznaniacy nie dali rady pokonać Chrobrego

W 72. minucie Warta prowadziła z III-ligowym Chrobrym Głogów 2:0, ale sparing zakończył się remisem 2:2.

Choć w meczu rozegranym w Głogowie trener Marek Czerniawski dał odpocząć m.in. Łukaszowi Radlińskiemu, Błażejowi Jankowskiemu, Tomaszowi Bekasowi i Piotrowi Reissowi. Nawet jednak bez nich w składzie, wydawało się, że Zieloni nie powinni mieć problemów z pokonaniem trzecioligowca.

Prowadzenie dla Warty zdobył w 40. minucie strzałem głową Przemysław Otuszewski, wykorzystując dokładnie podanie Tomasza Magdziarza. Gdy na 2:0 w 68. minucie podwyższył kapitan Zielonych, można było śmiało założyć, że zwycięzca tego sparingu jest już znany.

Nieoczekiwanie jednak gospodarze zdołali w ciągu zaledwie 7 minut wyrównać. W 72. minucie bramkę kontaktową dla Chrobrego zdobył Paweł Woźniak, a trzy minuty później Jakuba Miszczuka pokonał Konrad Węglarz.

Zaskoczeni takim obrotem sprawy Zieloni nie zdążyli już odzyskać prowadzenia i mecz zakończył się niespodziewanym remisem.

Chrobry Głogów - Warta Poznań 2:2 (0:1)

Bramki: 40. Otuszewski, 68. Magdziarz - 72. Woźniak, 75. Węglarz

Skład Warty: Miszczuk - Marciniak (46. Ignasiński), Strugarek (46. Wichtowski), Przybyszewski, Otuszewski (46. Smuniewski) - Seweryn (46. Bała), Ngamayama (46. Laskowski) - Magdziarz (72. Iwanicki), Loliga (46. Miklosik), Iwanicki (62. Mazurek) - Rojewski (46. Kaźmierczak).