Poznanianka powalczy o medal w rzucie dyskiem!

Zawodniczka AZS Poznań Żaneta Glanc wywalczyła awans do finału rzutu dyskiem odbywających się w Berlinie mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Poznanianka uzyskała czwarty rezultat kwalifikacji!

Glanc w tym roku potrafiła posłać dysk nawet na odległość blisko 64 metrów (63,96 m), co stawia ją w czołówce najlepszych dyskobolek świata i sprawiło, że polscy kibice łączyli z jej startem w Berlinie spore nadzieje.

Poznanianka pewnie przeszła eliminacje - jej najlepszy rzut na odległość 62,43 m był o blisko metr lepszy od minimum gwarantującego udział w finale, a także czwartym wynikiem kwalifikacji. Dalej od Galnc dysk posłały tylko Chinki Xuejun Ma (63,38 m) i Ajmin Song (62,80 m) oraz Australijka Dani Samuels (62,67 m).

Do finału nie awansowały dwie pozostałe Polki - Joanna Wiśniewska (58,85 m) i Wioletta Potępa (59,54 m).

Finał, w którym, miejmy nadzieję, Żaneta Glanc powalczy o medal, odbędzie się w piątek.

Przypomnijmy, że podczas trwajacych w Berlinie mistrzostw świata w Berlinie srebrny medal wywalczył już jeden poznaniak - Szymon Ziółkowski w rzucie młotem.

Szymon Ziółkowski wicemistrzem świata!

Na odbywających się w Berlinie mistrzostwach świata w lekkiej atletyce poznański młociarz Szymon Ziółkowski wywalczył srebrny medal! Medal "Ziółka" to spora niespodzianka.