Przykra wpadka poznaniaków w Jarosławiu

Koszykarze PBG Basket dość niespodziewanie przegrali w Jarosławiu z tamtejszym Zniczem 74:80. Poznaniacy do samego końca gonili gospodarzy, ale nie dali rady odwrócić losów meczu.

Poznańscy kibice śledzący wyniki i poziom gry w ostatnich meczach PBG Basket, o wynik w Jarosławiu wydawali się spokojni. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego wygrali w tym sezonie na parkiecie w Zgorzelcu, więc ogranie ostatniego zespołu w tabeli PLK również nie powinno stanowić problemu.

Niestety, mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie pięciopunktowe prowadzenie i to faworyzowani poznaniacy musieli odrabiać straty. W drugiej kwarcie udało im się odrobić tylko dwa „oczka”. Mecz wyraźnie się wyrównał, ale ciągle o dwa-trzy kosze lepsi byli gracze Znicza. W ekipie PBG Basket znów niezłe zawody rozgrywał Alex McLean i jakby na złość – nieco słabiej grał Adam Wójcik. Nie zawodził przede wszystkim Gerald Brown, który z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Po 30 minutach gry Znicz prowadził 64:61 i jak na złość czwartą kwartę rozpoczął od celnego rzutu za trzy punkty Witalija Kowalenki. Poznaniacy poczuli, że nie mają już nic do stracenia i ruszyli odważnie do ataku. Przy stanie 70:65 do kosza trafił Alex McLean, a po chwili przed szansą dołożenia kolejnych 2 punktów stanął faulowany Joel Jones. Portorykańczyk wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów osobistych, ale po chwili do kosza rywali trafił Adam Wójcik i na cztery minuty przed końcem zrobił się remis 70:70! Kolejne dwa punkty zdobył dla Znicza Ross Neltner, ale błyskawicznie odpowiedział Gerlad Brown i dalej był remis. Później, niestety Neltner trafił ponownie, a po faulu Browna dwa koljne „oczka” dołożył Chad Timberlake.

Na kilkanaście sekund przed końcem Bobby Brannen zmniejszył stratę do dwóch punktów, ale faule i wykorzystane rzuty wolne rywali sprawiły, że ostatecznie Znicz pokonał PBG Basket 80:74.

Oby ta porażka nie spowodowała kolejnego kryzysu w poznańskiej drużynie.

Sokołów Znicz Jarosław - PBG Basket Poznań 80:74
Kwarty: 23:18, 19:21, 22:22, 16:13

Punkty dla Znicza: Reynolds 19, Day 15, Neltner 14, Timberlake 12, Celej 6, Kowalenko 5, Diduszko 5, Miszczuk 3, Kukiełka 1.

Punkty dla PBG Basket: Brown 15, McLean 14, Davis 11, Szawarski 9, Wójcik 8, Brannen 8, Bigus 6, Jones 3.

A kto przewidział taki wynik? Sprawdź wyniki naszego konkursu Supertyper Koszykarski