Przykra Wpadka Poznaniaków

Miało być pewne zwycięstwo, a tymczasem koszykarze PBG Basket niespodziewanie przegrali w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą 83:93. O porażce zadecydowały druga i trzecia kwarta.

Stal Stalowa Wola to tegoroczny beniaminek ekstraligi, który w dodatku bardzo ciężko sobie radzi w rozgrywkach. W dotychczasowych pięciu kolejkach "Stalówka" poniosła aż cztery i spodziewano się, że mimo gry u siebie z PBG Basket zaliczy piątą.

Wyraźnie wskazywała na to chociażby pierwsza kwarta, którą poznaniacy zakończyli z sześciopunktowym prowadzeniem. Niestety, dwie kolejne to wielki dramat poznaniaków, którzy stanowili tylko tło dla rewelacyjnie grających gospodarzy.

W efekcie po 30 minutach gry wynik brzmiał 69:57. W ostatniej kwarcie podopieczni Eugeniusza Kijewskiego robili, co mogli, by odrobić straty, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 93:83 dla Stali. Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobyli Zbigniew Białek (18), Andrija Cirić (13) i Adam Waczyński (13).

Obie drużyny miały niemal identyczną skuteczność, a na końcowy rezultat wpłynęły przede wszystkim faule poznaniaków, po których zawodnicy Stali wykonywali rzuty osobiste. W ten sposób zdobyli 20 punktów przy zaledwie 13 "oczkach" poznaniaków, choć obie strony zanotowały identyczną skuteczność w tym elemencie gry - 68 proc.

To naprawdę spory zawód dla poznańskich kibiców. PBG Basket Poznań tym samym przegrał już czwarty mecz z rzędu.

Stal Stalowa Wola - PBG Basket Poznań 93:83

Kwarty: 23:29, 24:12, 22:16, 24:26

Punkty dla Stali: Godbold 26(4), Loyd 15, Gabiński 15, Miszczuk 11(3), Andrzejewski 9(1), Wołoszyn 6(2), Partyka 5(1), Klima 5, Jarecki 1, Kasiulevicius 0.

Punkty dla PBG Basket: Białek 18(3), Ćirić 13(2), Waczyński 13(2), Graves 11(2), Radke 11, Kljajević 8, Szawarski 5(3), Duvnjak 4, Bartosz 0, Semmler 0.