Puchar Polski: Udany Rewanż Pbg Basket Za Porażkę W Lidze

Koszykarze PBG Basket Poznań zrewanżowali się Polonii Warszawa za porażkę w lidze. W pierwszym meczu fazy grupowej Pucharu Polski poznaniacy wygrali po dogrywce 84:81.

PBG Basket jechał do Warszawy na mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Pucharu Polski mając w pamięci porażkę w lidze, kiedy to 5 grudnia w Warszawie poznaniacy przegrali wygrany mecz 68:67. Była zatem okazja, aby zrewanżować się warszawiakom.

Od początku pierwszej kwarty koszykarze PBG Basket ruszyli do ataków. Te przyniosły efekt i koszykarze z Poznania prowadzili aż 12:0. Zupełnie zaskoczeni gospodarze nie potrafili odpowiedzieć i przez długi czas poznaniacy prowadzili dość bezpiecznie. Gospodarze starali się doganiać, ale dobrze dysponowany Eddie Miller nie pozwalał na zbliżenie się gospodarzy. Przewaga poznaniaków zaczęła nieco topnieć w drugiej kwarcie, ale ostatecznie na przerwę podopieczni Miliji Bogicevicia schodzili z przewagą 5 punktów - 39:34.

Trzecią kwartę gospodarze zaczęli od zdobycia 9 punktów z rzędu. W tym czasie poznaniacy nie trafili nawet jednego rzutu i szybko zrobiło się 43:39 dla Polonii. Na szczęście dobrze dysponowany Miller nie pozwolił odjechać Polonii. Co więcej poznaniacy ponownie odskoczyli rywalom i przed czwartą kwartą prowadzili 62:52.

Przed czwartą kwartą kibice poznaniaków mogli mieć pewne obawy, mając w pamięci ostatnie kwarty ligowych spotkań. Nie inaczej było i tym razem. PBG Basket dał dojść się gospodarzom, stracił bezpieczną przewagę 10 punktów. W dramatycznej końcówce żaden z zespołów nie przechylił szali na swoją korzyść, regulaminowe cztery kwarty zakończyły się wynikiem 72:72 i po raz kolejny PBG Basket czekała dogrywka.

W niej zacięta walka trwała do ostatniej minuty. W ostatnich 60 sekundach więcej zimnej krwi zachowali poznaniacy i ostatecznie po niezwykle zaciętym meczu pokonali stołeczny zespół 84:81.

Polonia Warszawa - PBG Basket Poznań 81:84 po dogr.