Puchar Świata w kajakarstwie: złoto dla Wielkopolanek

Lilia Łada
Lilia Łada
Aneta Konieczna znów ze złotem! Tym razem wywalczyła je w dwójce ...
Aneta Konieczna znów ze złotem! Tym razem wywalczyła je w dwójce ... eM
Aneta Konieczna znów ze złotem! Tym razem wywalczyła je w dwójce z Beatą Mikołajczyk na dystansie 500 metrów. Wielkopolscy kajakarze na tych zawodach zdobyli sześć medali: trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Od piątku do niedzieli kajakarze zmagali się na torze regatowym Malta w pierwszych eliminacjach Pucharu Świata. W niedzielę 8 maja odbył się emocjonujący finał na 500 i 200 metrów.

Na dystansie 500 metrów w dwójce najlepsze okazały się Aneta Konieczna, wicemistrzyni olimpijska w tej konkurencji, startująca z Beatą Mikołajczyk.

Złoto zdobyły też Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz na dystansie 200 metrów w jedynce oraz Małgorzata Wardowicz z Posnanii i Karolina Naja - te zawodniczki pokonały wszystkie rywalki na dystansie 1000 metrów.

Żeby zobaczyć więcej zdjęć - wejdź do galerii!

W piątkowy poranek rozpoczęły się pierwsze wyścigi eliminacyjne Pucharu Świata w Kajakarstwie. Awans do półfinału wywalczył m.in. Tomasz Kaczor z Warty Poznań.