Puchar Tymbarku - Dopiewo jedzie na finał powiatu U-10 [ZDJĘCIA]

Elżbieta Zapłata - Szwedzia
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Dopiewie w piłce nożnej prowadzona przez nauczyciela Tomasza Koczajewskiego wygrała Turniej Finałowy Gminy Dopiewo w ramach Mistrzostw Polski U-10 o Puchar Tymbarku.

Polski Związek Piłki Nożnej do finału Gminy Dopiewo Mistrzostw Polski U-10 zakwalifikował reprezentacje: Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, Szkoły Podstawowej w Dopiewie i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie. Złożone z uczniów klas I-III reprezentacje walczyły o awans do finału powiatu w piątek, 20 kwietnia na Orliku w Dopiewie.

W pierwszym meczu złożona głównie z uczniów klasy I reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie zmierzyła się ze Szkołą Podstawową w Dopiewie, której trzon tworzą piłkarskie talenty Akademii Reissa. Podopieczni Tomasza Woźniaka długo nie pozwolili sobie strzelić bramki, a nawet jako pierwsi mogli sensacyjnie wyjść na prowadzenie. Jednak uwagi trenera Tomasza Koczajewskiego dobrze podziałały na jego zespół, który w drugiej połowie otworzył worek z bramkami i wygrał z Dąbrową 6:0.

Kolejnym spotkaniem był pojedynek Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie z Dąbrową. Był to najbardziej emocjonujący mecz i obfitował w niewykorzystane sytuacje. Uczniowie z Dąbrowy wręcz okupowali bramkę uczniów z Konarzewa, ale ich bramkarz był tego dnia w znakomitej formie i znakomicie wyprowadzał piłkę do kontrataków. Dzięki temu Konarzewo prowadziło do przerwy 2:0. Po zmianie stron bramki zaczęli strzelać uczniowie z Dąbrowy i wyszli na prowadzenie 3:2, ale w ostatniej minucie uczniowie z Konarzewa przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 4:3.

- Trudno mieć pretensję do tak młodych zawodników, że nie wykorzystali tylu sytuacji na zdobycie bramki. To był dla nich pierwszy turniej w życiu i emocje wzięły górę. Szczególnie dumny jestem z naszego bramkarza Kacpra Wojtana i kapitana zespołu Dawida Bocheńskiego. Jestem pewien, że za rok w tym składzie osiągniemy zdecydowanie lepszy wynik - mówi nauczyciel Tomasz Woźniak z Dąbrowy, który w zeszłym roku awansował ze swoim uczniami m.in. do finału województwa i zajął 10 . miejsce w regionie w Adidas Football Challenge.

W spotkaniu o awans do finału powiatu Szkoła Podstawowa w Dopiewie zremisowała ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie 2:2 i dzięki lepszemu bilansowy bramek świętowała awans. Wszystkie spotkania sędziował Paweł Wolny z GOSiR Dopiewo,