Rafał Murawski ponownie w Lechu!

Reprezentant Polski wraca do Kolejorza po niespełna dwóch latach przerwy na grę w rosyjskim Rubinie Kazań. Murawski związał się z mistrzem Polski 3,5-letnim kontraktem.

To powrót Rafała Murawskiego do poznańskiego klubu. Wcześniej reprezentował barwy Lecha Poznań w latach 2006-2009. W tym czasie rozegrał 83 ligowe spotkania, w których strzelił 8 bramek. Z Kolejorzem wywalczył też w sezonie 2008/09 Puchar Polski. Później dość niespodziewanie przeszedł z Lecha do Rubina Kazań.

W chwili obecnej na temat transferu Murawskiego nie wypowiada się Marek Pogorzelczyk, dyrektor sportowy Lecha Poznań.
- Nie potwierdzam póki co tego transferu - mówi w rozmowie z MM Poznań Pogorzelczyk. - Być może pojawi się jakaś informacja po godzinie 16.

Wychowanek MRKS Gdańsk w swojej karierze grał m.in. w Arce Gdynia, Amice Wronki oraz Lechu. W reprezentacji Polski rozegrał 29 meczów, w których zdobył jednego gola.

Rafał Murawski jest kolejnym graczem pozyskanym przez Kolejorza w przerwie zimowej po Hubercie Wołąkiewiczu, Bartoszu Ślusarskim, Jakubie Kapsie i Vojo Ubiparipie.

Sparing lechitów z Young Boys Berno zakończył się porażką poznaniaków 1:2. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył Siergiej Kriwiec.