Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekordowe zainteresowanie kartami PEKA

Zenon Zabawny
Zenon Zabawny
PEKA
PEKA archiwum/Zenon Kubiak
Zapowiedź, że od 1 marca posiadacze „sieciówek” będą musieli mieć kartę PEKA sprawiła, że poznaniacy zaczęli masowo składać wnioski o wydanie karty.

Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna zacznie obowiązywać na dobre 1 maja. Zastąpi nie tylko dotychczasowe komkarty, ale także bilety jednorazowe (zostaną tylko droższe bilety papierowe głównie dla turystów).

Mimo to poznaniacy na razie ociągają się z wysyłaniem wniosków o wydanie karty PEKA. Przez dwa lata wyrobiono ich nieco ponad 150 tysięcy sztuk, chociaż trzeba ich wydać aż 400 tysięcy (na tyle opiewa dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej).

Od prawie roku PEKA jest jedyną kartą, na którą można doładować bilety długookresowe na 90 i więcej dni. Przed tygodniem Zarząd Transportu Miejskiego poinformował jednak, że od 1 marca PEKA będzie też jedynym nośnikiem dla najpopularniejszych „sieciówek” (nic się nie zmieni jedynie dla dzieci do 13. roku życia – do czasu ogłoszenia przez ZTM dystrybucji karty PEKA Junior będą one wciąż korzystały z biletów okresowych sprzedawanych na KOMkartę). Ten komunikat wystarczył, aby zmobilizować poznaniaków do składania wniosków o wydanie karty PEKA.

- Efekt piątkowej prośby Zarządu Transportu Miejskiego o jak najszybszą wymianę KOMkart na kartę PEKA przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. – informuje na swojej stronie ZTM. – Tylko w poniedziałek (20.01) otrzymaliśmy od naszych Klientów 721 wniosków o wydanie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej, we wtorek i środę było ich jeszcze więcej (748 i 754). Dotychczasowy rekord grudnia (2013) i stycznia (2014) przyjętych wniosków jednego dnia wynosił 568 wniosków.

Przypominamy, że kartę PEKA można uzyskać bezpłatnie w dwojaki sposób:

1. Poprzez złożenie wniosku przez internet, wchodząc na stronę: www.peka.poznan.pl. To najwygodniejsza i najprostsza metoda. Wystarczy wypełnić wniosek, dołączyć zdjęcie w formacie jpg lub png, a później odebrać kartę w wybranym przez siebie Punkcie Obsługi Klienta ZTM.
2. poprzez złożenie wniosku w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego, w następujących lokalizacjach:
- ul. Matejki 59,
- ul. Głogowska 133,
- Górczyn - dworzec autobusowy,
- Junikowo - pętla autobusowo-tramwajowa
- Ogrody - pętla tramwajowa,
- rondo Kaponiera - ul. Zwierzyniecka (przy punkcie dyspozytora ruchu MPK),
- plac Wiosny Ludów - Kupiec Poznański,
- os. Jana III Sobieskiego - dworzec autobusowy,
- Dębiec - pętla tramwajowa,
- rondo Rataje - dworzec autobusowy,
- rondo Śródka - dworzec autobusowy.
Poza punktem przy ul. Matejki, który jest czynny w poniedziałki i czwartki w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz we wtorki, środy i piątki w godzinach od 7.30 do 15.30, wszystkie pozostałe POK są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 20.00.

Zobacz też: Wyłączenie ruchu tramwajowego na przedłużonej "Pestce" - znamy termin

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto