Rusałka - Grand Prix Poznania w biegach przełajowych

RED
W sobotę nad jeziorem Rusałka odbył się 4 bieg Grand Prix Poznania w biegach przełajowych. W biegu głównym wystartowało 439 osób. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce z czasem 16 minut i 11 sekund zajął Maciej Łucyk. Najszybsza zawodniczka Agnieszka Lipiecka dobiegła na metę po 19 minutach i 27 sekundach.

Sporo chętnych było także do biegów dla dzieci i młodzieży. Wystartowało w nich ponad 60 zawodników. Rekord został pobity również w marszu Nordic Walking z instruktorem Krzysztofem Jachnikiem. Przyłączyło się do niego ponad 20 osób.

Grand Prix Poznania w biegach przełajowych to inicjatywa studentów AWF. Cykl został w listopadzie uhonorowany tytułem Filipides 2010. Aby otrzymać medal pamiątkowy trzeba ukończyć co najmniej pięć biegów z ośmiu zaplanowanych. Kolejny bieg odbędzie się 26 lutego, także nad jeziorem Rusałka.