Siatkarki SKF KS Poznań zakończyły rundę wygraną

SKF
SKF
Spotkanie rozegrane w Poznaniu w sobotę było ostatnim meczem seniorek SKF w pierwszej rundzie rozgrywek. Poznanianki pokonały KS Bazar Śrem 3:0.

Zawodniczki SKF niesione dopingiem kibiców w tym grupy bokserów Boxing Team Piecobiogaz od początku spotkania ruszyły do ataku. Wszyscy Ci, którzy liczyli, iż zawodniczki z Poznania grające w eksperymentalnym ustawieniu będą miały problemy, bardzo szybko musieli zmienić swoje spojrzenie na mecz. Początek pierwszego seta to wyrównana walka, lecz już od stanu 6:4 zawodniczki z Poznania budowały przewagę. Znakomicie grające Natalia Geremek i Patrycja Brewka wspomagane przez bardzo dobrze grającą libero Karolinę Geremek oraz resztę koleżanek pewnie i szybko powiększały przewagę. Kilka cennych punktów zdobyła dobrze grającą Marta Tujek, a gdy swoje punkty w ataku zdobyła dobrze dysponowana Joanna Felska to zwycięstwo SKF w pierwszej partii nie było zagrożone. Siatkarki SKF szybko wygrały pierwszego seta 25:16. Drugi set to również całkowita dominacja siatkarek z Poznania. Dobrze grające zawodniczki poznańskiego SKF-U po profesorsku skutecznie wypunktowały drużynę Bazaru wygrywając 25:16. Trzeci set miał w sobie krótkie elementy dekoncentracji siatkarek SKF, lecz te szybko pozbierały się i wspomagane dopingiem swoich kibiców wygrały trzeciego seta 25:20, a tym samym cały mecz 3:0.

Dzisiaj bardzo dobre spotkanie rozegrała kapitan zespołu Natalia Geremek. Swoje punkty dołożyła grającą z dużą radością na twarzy Patrycja Brewka. W zeszłym tygodniu w relacji z meczu napiętnowałem błędy Karoliny Geremek. Dzisiejsze spotkanie pokazało, iż libero SKF wykorzystała szansę na grę. Karolina rozegrała bardzo dobre spotkanie i miała duży pozytywny wkład w wynik swojego zespołu, chylę czoła, brawo i oby tak dalej!

Anna Baranowska i Marta Tujek rozegrały również dobre spotkanie, co pisze im się na duży plus. Sandra Pierzchała zdobywała cenne punkty dla swojego zespołu i również przyczyniła się do wygranej SKF. Wielkie brawa dla Zosi Barwickiej, która prawie cały mecz przestała dzisiaj w polu dla rezerwowych, lecz swoim dopingiem niosła koleżanki do bardzo dobrej gry. Pozytywne elementy do gry zespołu wniosły Patrycja Woźniak i Karolina Andrzejewska.

Ostatni mecz siatkarki SKF przegrały u siebie 7 maja 2010 roku i oby ta wspaniała passa trwała dzięki naszym fantastycznym zawodniczkom jak najdłużej.

Za postawę w pierwszej rundzie rozgrywek bardzo Wam dziękujemy i liczymy na duże pozytywne emocje w rundzie finałowej rozgrywek.

Sponsorzy klubu Ryszard Wiśniewski oraz Jerzy Łupicki docenili dobra postawę siatkarek SKF w pierwszej rundzie rozgrywek i to oni ufundowali nagrodę finansową dla zawodniczek, dzięki której wieczorem po zakończeniu meczu odbyło się okolicznościowe spotkanie integracyjne, na którym zawodniczki mogły zasłużenie świętować swój sukces.

Serdecznie dziękujemy Mariuszowi Biskupskiemu, który miał ogromny wkład w przygotowanie nagrody finansowej dla zawodniczek na dzisiejszy mecz.

Od lutego rywalizacja siatkarek zacznie się niemalże od początku, lecz to właśnie dziś siatkarki SKF dokonały dużego wyczynu wygrywając rywalizację w grupie B III ligi Serii B siatkarek i zanim powrócą do dalszych treningów pozwólmy im na weekendowe świętowanie zasłużonego sukcesu. Na sukces zespołu pracowali również trener oraz działacze.