Słabe PBG wygrywa z Kotwicą w męczarniach

Łukasz Sawala
Koszykarze PBG Basket Poznań zagrali tylko jedną dobrą kwartę, ale i tak pokonali u siebie Kotwicę Kołobrzeg 74:66. - Jestem zadowolony jedynie z wyniku - mówił trener Kijewski po meczu.

Już od początku pierwszego meczu PBG Basket w nowy sezonie koszykarskim zaczęła się zarysowywać przewaga gości. Kotwica dużo rzucała za 3, ale przede wszystkim była lepsza w pojedynkach 1 na 1.

Rzutem na taśmę PBG wygrało pierwszą kwartę 20:18, ale korzystniejsze wrażenie pozostawili zawodnicy z Kołobrzegu. Po krótkiej przerwie kibice w Arenie obejrzeli festiwal nieskuteczności. Dość powiedzieć, że poznaniacy zdobyli ledwie 16 punktów. Na prowadzenie wyszli goście.

W trzeciej odsłonie meczu nieźle zaczął grać Adam Waczyński, który dał całkiem dobrą zmianę. Prawdziwy popis młody (rocznik 1989) koszykarz dał jednak w czwartej kwarcie. Jak szalony trafiał z każdej pozycji, a wspierany przez Andrija Cirica miał okazje poprowadzić poznańską drużynę do zwycięstwa.

Zawodnicy z Kołobrzegu zatrzymali się na 61 zdobytych punktach, a dobrą grę rozpoczęli poznaniacy. Gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 72:64, to publiczność widziała już, że tego meczu PBG nie przegra. I rzeczywiście - na 101 sekund przed końcem meczu przerwę na żądanie wziął trener Eugeniusz Kijewski i pouczył swoich zawodników, jak nie stracić prowadzenia. Udało się - mecz zakończył się rezultatem 74:66.

- Jestem zadowolony tylko z wyniku. Zbyt dużo było indywidualnych błędów, przegranych pojedynków. Czeka nas jeszcze dużo pracy - mówił po meczu Kijewski. - Może nas usprawiedliwić tylko to, że był to pierwszy mecz i było jakieś obciążenie pomieszane ze stresem - wyjaśniał gorszą grę Wojciech Szawarski z PBG Basket Poznań.

- Mieliśmy wynik pod kontrolą przez cały mecz, nie potrafiliśmy jednak zapobiec atakom gospodarzy - martwił się Paweł Blechacz, trener Kotwicy. Dobrze wychodziło im przede wszystkim krycie w strefie i to dało im zwycięstwo.

PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 74:66

PBG Basket: Ćirić 15, Waczyński 15 (1), Z. Białek 14 (2), Kljajević 14, Szawarski 11 (3), Radke 3 (1), Graves 2, Duvnjak 0, Cipriano 0.

Kotwica: Wichniarz 16 (4), Diduszko 15, Harris 15, Stelmach 8, Smith 6, Bręk 3 (1), Rduch 3 (1), Danesi 0, Freeman 0.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.