18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Splashlights - Noś słońce we włosach!

Artykuł sponsorowany
Rozjaśnianie włosów to żadna nowość, co widać na ulicach. Można więc sądzić, że w tym temacie nie da się wymyślić niczego zaskakującego. Uwaga – nic bardziej mylnego! Udowadniają to styliści z salonu fryzjerskiego Level X Team w Poznaniu, którzy opracowali i wprowadzają nowatorską metodę splashlights. Zapowiada się hit sezonu 2014!

Idea powstała za oceanem, wymyśliła ją pewna znana kolorystka gwiazd z Nowego Yorku – opowiadają Alicja, Basia, Alan i Marcin, styliści z salonu w poznańskiej Galerii MM. – My przenieśliśmy ją na nasz grunt, analizowaliśmy, badaliśmy technikę i efekt działania środków na różne typy włosów, testowaliśmy i stale poprawialiśmy, gdy choć jeden detal wydawał się komuś z zespołu niedoskonały. I teraz mamy coś naprawdę dobrego – coś, co z pewnością będzie hitem przyszłego sezonu!

Splashlights, metoda będąca precyzyjnym rozjaśnieniem wybranego pasa włosów w środkowej partii głowy, daje efekt padającego promienia słonecznego, rozjaśnia jednocześnie optycznie twarz, i przyciąga uwagę otoczenia. Czyni to w sposób naturalny, bez pośredniego, rozmywającego przejścia, bez sztucznego odcięcia. Efekt końcowy jest jednak zawsze niepowtarzalny, bo stylista indywidualnie wyznacza miejsce i obszar rozjaśnienia, w zależności od typu urody, karnacji, koloru oczu, typu włosów, i wreszcie – od użytych do tego środków.

Doświadczenie zespołu Level X Team, które dało wiedzę i umiejętności fryzjerom, jednocześnie gwarantuje, że w amatorskich warunkach tego rozjaśnienia nie da się zrobić. Tym samym splashlights jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdej chcącej efektownie wyglądać pani, ale w kwestii wykonania – tylko dla profesjonalistów...

– Tego nie da się skopiować, to metoda wielowariantowa, a jednocześnie dokładnie przemyślana, nieprzypadkowa – przedstawia Alan, stylista salonu. – Możemy uzyskać efekt dość kontrowersyjny, ale możemy również spowodować delikatne, naturalne, subtelne, choć zauważalne rozjaśnienie. Jak słońce – jasne, ciepłe, i w każdej minucie inne. Tu potrzeba precyzji, by nie powstała tylko plama, albo efekt zupełnie inny od zamierzonego.

– Na wstępie ustalamy z klientem, z którym będziemy współpracowali, czy chce mieć rozjaśnienie bardziej stonowane, czy ostre, doradzamy przy tym tak, by było optymalnie i by nasz gość był zawsze zadowolony – kontynuuje Basia, stylistka salonu. – Tym bardziej, że trzeba mieć świadomość, że trwałość i styl fryzury zależy w połowie od fryzjera, a w połowie – od osoby, która ją eksponuje. My także możemy doradzić, by klienci stosowali naprawdę dobre, sprawdzone, firmowe kosmetyki, pokazujemy przy tym, jakie mają one walory i jak bardzo mogą one wpłynąć na stan włosów. Tylko takie środki pozwalają np. na mycie włosów bez obawy zniszczenia efektu rozjaśnienia. I jak dotąd – zawsze widzimy satysfakcję wstających z fotela pań!

Nowym trendem już interesują się Wielkopolanki i salon zlokalizowany dosłownie tuż obok wejścia do Galerii MM, od strony Al. Marcinkowskiego w Poznaniu, na brak pracy nie narzeka. Jednak, jak mówią fryzjerzy, można jeszcze znaleźć wolne terminy, nawet umawiając się teraz na okres przedświąteczny, czy dosłownie przedsylwestrowy.

– Oczywiście nie można powiedzieć, że pracujemy nad fryzurą od godziny takiej do takiej – zastrzegają się Alicja i Marcin, styliści salonu. – Każda fryzura jest sztuką, uzależnioną od indywidualnych czynników, takich jak długość, gęstość, czy barwa włosa. Trzeba na nią przeznaczyć nieraz dwie, dwie i pół godziny, ale efekt jest tego wart! Przez cały ten czas mamy dobry kontakt z naszym gościem, na którym nam bardzo zależy. Klienci są nie tylko zadowoleni z efektu, ale też z naprawdę otwartej atmosfery, i z tego, że trafili na pasjonatów – bo my takimi jesteśmy! A jak lubią eksperymenty, to zawsze możemy wyczarować dla nich kolejną efektowną stylizację, którą zaskoczą pozytywnie otoczenie nie tylko na zabawie, tylko też na co dzień. Zapraszamy!

Pomożemy Ci zadbać o włosy
Z Alfredem Lichtenwagnerem, właścicielem salonów Level X Team rozmawia Grzegorz Okoński

Czym jest splashlights i komu można go polecić?
Najprościej można powiedzieć – rozjaśnienie włosów, w mniej więcej poziomym układzie, w środkowej partii głowy, nieregularne i maksymalnie naturalne. Motywem przewodnim jest błysk flesza, rzut promienia słonecznego, rozjaśnienie dookoła głowy, zależne od długości i układania się włosów. I jak można się domyślić, jest to efekt z jednej strony niesamowity wizualnie, przyciągający zachwycone spojrzenia, a z drugiej – niełatwy do uzyskania. Dlatego odradzam eksperymenty: na pewno panie, które przed lustrem nawet całkiem dobrze sobie radzą, tutaj nie będą mogły osiągnąć porównywalnego efektu. Nasi styliści wypracowali trzy metody rozjaśniania w ramach splashlights, zależne od typu włosów. Polecam go nie tylko paniom śledzącym najnowsze trendy, lubiącym się wyróżniać w tłumie, ale również kobietom które cenią sobie świeżość, i lekkość, którą można uzyskać poprzez delikatną koloryzację metodą splashlights – świetnie imitującą lekki blask słońca.

Czyli pani, która się zdecyduje na tę metodę, ma na sobie promień słońca?
Tak to wygląda! Brzmi to niesamowicie, ale zapewniam, że tak jest w rzeczywistości.

Zatem każda pani, która przyjdzie do salonu Level X Team, może wynieść ze sobą promień słońca?
Chciałbym tak powiedzieć… ale muszę uprzedzić – nie każda. O włosy trzeba bowiem dbać i efekty, olśniewające efekty, widać najlepiej na włosach zadbanych. Splashlights można zastosować na włosach w miarę długich, najlepiej ciemnych, także w różnych odcieniach brązu, miedzi, generalnie w kolorach ciepłych, natomiast nie można na włosach już bardzo sztucznie rozjaśnionych, zniszczonych przez wcześniejsze amatorskie koloryzacje. Zespół naszych stylistów świetnie pokazał, co można uzyskać w czasie sesji z modelkami o różnym typie urody: u Violi, w stylu mocnego rocka, u Elizy – z fryzurą na co dzień, czy u Pauliny – pod kolor miedziany.

Co zrobić jak włosy odrastają?
Przede wszystkim powinniśmy się cieszyć. Ale jak włosy odrastają, przejaśnienia przechodzą wraz z długością włosów. Staramy się też dobierać kolor docelowy zbliżony do naturalnego, dlatego też odrosty są mniej widoczne.

Czy równie naturalnie i elegancko ułożymy ją sami już poza salonem fryzjerskim?
W zasadzie każdy klient wychodząc z salonu fryzjerskiego ma pięknie ułożone włosy, problem zaczyna się natomiast w domu, gdy nie mamy wprawy, bądź wystarczająco dużo czasu, aby fryzura była pięknie ułożona. Dlatego też każdy profesjonalny stylista musi zadbać o to, aby strzyżenie, koloryzacja, odpowiednio dobrana fryzura była widoczna na co dzień i nie sprawiała klientom problemu. Innymi słowy, wybieramy odpowiednie techniki strzyżenia, dzięki którym w domu włosy układają się tak, jak mają być wyeksponowane! Efekt padającego promienia słońca będzie tym samym na pewno długo się utrzymywał. Cieszymy się, gdy klienci nam ufają i przy następnej wizycie przyznają nam rację, chcąc z nami dobierać specyfiki.

Jeszcze jedno pytanie na zakończenie – każdy klient dostaje tu taką dobrą kawę?
Każdy – są standardy, bez których renomowany salon nie ma racji bytu, i do nich zaliczają się też napoje, tak jak dobra świeżo zmielona kawa.

Dodaj ogłoszenie