Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sposób żebrzących na patrole to... komórki!

Kuba Błoszyk
Kuba Błoszyk
Czy w Poznaniu jest coraz mniej ludzi, którzy natarczywie proszą nas o pieniądze? Nie do końca! Znaleźli oni po prostu sposób na walczące z nimi służby mundurowe.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania proceder żebractwa w naszym mieście znacznie się zmniejsza.

- Dzięki prowadzonemu przez miasto programowi przeciwdziałania procederowi żebractwa, można powiedzieć, że problem jest już pod kontrolą - wyjaśnia Lidia Płatek, koordynator programu. - Poprzez wszelakiego rodzaju akcje interwencyjne, działania informacyjne udaje nam się przekonać część tych ludzi, aby znaleźli legalną pracę oraz aby wzięli udział w różnego rodzaju terapiach.

Jednak, jak twierdzi Straż Miejska okazuje się, że przyczyna tych zadowalających statystyk tkwi najprawdopodobniej gdzie indziej.

- Przede wszystkim statystyki nie dotyczą osób, które są spoza naszego kraju, których jest bardzo dużo na ulicach - twierdzi Wojciech Ratman, komendant Straży Miejskiej w Poznaniu. - Dodatkowo zauważyliśmy, że żebrzące osoby mają bardzo dobry sposób informowania się nawzajem. Robią to zazwyczaj poprzez telefony komórkowe i w momencie, gdy wysyłamy patrol w zgłoszone miejsce osoby tej już nie ma.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto