Srebro dla gnieźnian

Roman STRUGALSKI
Srebrna para MPPK w Bydgoszczy od prawej kapitan Orła Łukasz Kokott i Paweł Kozłowski.
Para Gnieźnieńskiego Klubu Speedrowerowego ,,Orzeł" Gniezno zdobyła srebrny medal w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych, Zawody z udziałem siedmiu najlepszych par w Polsce odbyły się na torze TTKF ,,Skalny" w ...

Para Gnieźnieńskiego Klubu Speedrowerowego ,,Orzeł" Gniezno zdobyła srebrny medal w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych, Zawody z udziałem siedmiu najlepszych par w Polsce odbyły się na torze TTKF ,,Skalny" w Bydgoszczy.

W finale MPPK w Bydgoszczy zakończonym dużym sukcesem gnieźnian jakim było zdobycie srebrnego medalu, gród Lecha reprezentowali kapitan Orła – Łukasz Kokott, Paweł Kozłowski oraz rezerwowy Marcin Puk.

Oprócz pary gnieźnieńskiej na torze bydgoskim do rywalizacji przystąpili także zawodnicy gospodarzy TKKF ,,Skalny" Bydgoszcz, ST-MiPo Bydgoszcz, LKS ,,Szawer" Leszno, SFC ,,Lwy-Chłodnia" Częstochowa, MUKS ,,Skałka-Śląsk" Świętochłowice oraz RKS Pawart Rawicz.

Zawodnicy Orła Gniezno zaprezentowali się już w pierwszym biegu, gdzie za rywala mieli parę gospodarzy TTKF ,,Skalny" z Bydgoszczy. Pojedynek dla obu par zakończył się podziałem punktów 3:3.

Jako pierwszy linię mety minął Paweł Kozłowski (Orzeł) przed Michałem Siuzdziakiem i Damianem Zarembą (obaj z Bydgoszczy) i kapitanem gnieźnian Łukaszem Kokottem. Kolejnym przeciwnikiem gnieźnian w pierwszej rundzie zawodów był ponownie duet z Bydgoszczy, lecz tym razem z klubu ST-MiPo, a bieg również zakończył się remisem 3:3.

Po dwóch seriach startów w wykonaniu wszystkich par biorących udział w finale MPPK na prowadzenu byli częstochowianie z dorobkiem 8 pkt. przed leszczynianami i bydgoszczanami (7 pkt) oraz parą gnieźnieńską, która zgromadziła na swoim koncie 6 oczek.

Kolejna odsłona zawodów z udziałem speedrowerowców z Gniezna, to trzy zdobyte punkty w walce z parą z Szaweru Leszno oraz cztery oczka po zakończonym wyścigu z parą z
Częstochowy.

Po drugiej rundzie, w której każda para miał na swoim koncie cztery rozegrane pojedynki, na prowadzeniu z równym dorobkiem punktowym znajdowały się pary z Bydgoszcy i Leszna (14 pkt). Natomiast gnieźnianie i duet z Częstochowy z 13 pkt. zajmowali dwie kolejne lokaty.

Ostatnia seria startów w wykonaniu pary gnieźnieńskiej to pokaz jazdy podopiecznych Krzysztofa Miziołka. Łukasz Kokott i Paweł Kozłowski dwukrotnie pokonali swoich rywali (5:1) najpierw parę z Świętochłowic, a następnie duet z Rawicza.

Po zakończeniu rundy zasadniczej mistrzostw okazało się, że dwie pary z Leszna i Gniezna mają zgromadzone po 23 pkt., co oznaczało że odbędzie się bieg dodatkowy o złoty i srebrny medal MPPK.

W wyścigu dodatkowym, w którym stanęło na starcie tylko po jednym zawodniku wydelegowanym z każdej ekipy, lepszy okazał się zawodnik z Leszna – Damian Woźny, który pokonał kapitana Orła Łukasza Kokotta i to właśnie para z Szaweru zdobyła złoty medal MPPK w Bydgoszczy.

Ostatecznie finał mistrzostw wygrała para z Leszna, srebro przypadło zawodnikom z GKS Orzeł Gniezno, a brązowy medal duetowi z ST-MiPo z Bydgoszczy (22 pkt).

Punkty dla pary gnieźnieńskiej w finale MPPK w Bydgoszcy zdobywali: Łukasz Kokott – 12, Paweł Kozłowski – 8 i Marcin Puk – 3.