Trzeba przełknąć gorzką pigułkę

PIT
Dariusz Solnica (z lewej) w walce o piłkę z Tomaszem Szeją Fot. P. Czajkowski
Piłkarze Aluminium Konin po siedmiu meczach bez przegranej, znów doznali porażki. Na własnym stadionie ulegli Piastowi Gliwice 0:1. To było jedne ze słabszych spotkań konińskiego Aluminium w tym sezonie.

Piłkarze Aluminium Konin po siedmiu meczach bez przegranej, znów doznali porażki. Na własnym stadionie ulegli Piastowi Gliwice 0:1.

To było jedne ze słabszych spotkań konińskiego Aluminium w tym sezonie. Piłkarze Piasta Gliwice również nie prezentowali najwyższej formy, a mimo to udało im się pokonać podopiecznych trenera Pawła Kowalskiego. Bramkę dająca trzy punkty gościom uzyskał w drugiej połowie Rafał Andraszak.

Spotkanie zaczęło się od ataków gości. W 3. minucie interwencja Artura Majewskiego zażegnała niebezpieczeństwo pod bramką Aluminium, a chwile później niecelnie na bramkę Radosława Cierzniaka strzelał Piotr Uss.
W odpowiedzi groźnie zaatakowali miejscowi, ale gwizdek sędziego kończył zapędy koninian gdy na spalonym byli Dariusz Wojciechowski czy Dariusz Solnica.
Gra toczyła się głównie z środku pola, a akcje przeprowadzane przez obie drużyny były chaotyczne i nieskładne. Pod koniec pierwszej połowy przewagę osiągnęli miejscowi i w 45. minucie piłka znalazła się nawet w bramce Jacka Gorczycy, ale chwilę wcześniej sędzia odgwizdał faul konińskiego napastnika i gości zaczęli od rzutu wolnego.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Koninianie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Akcje Piasta także były bardzo przypadkowe. Trener Paweł Kowalski próbował zmienić coś w ustawieniu zespołu i wprowadził na boisko młodego Łukasza Jasińskiego, który w poprzednich meczach spisywał się bardzo dobrze. I tym razem wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne Aluminium, ale nie przyczyniło się to do zdobycia bramki. Gola strzelili za to przyjezdni. W 64. minucie przed polem karnym Aluminium znalazł się nie pilnowany Rafał Andraszak i płaskim strzałem z 20 metrów pokonał Radosława Cierzniaka.
W końcówce miejscowi mieli kilka okazji do zmiany niekorzystnego wyniku, ale nie potrafili ich wykorzystać.

- Trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę i walczyć w kolejnych meczach. Szkoda, że Darek Wojciechowski nie wykorzystał dwóch okazji do strzelenia gola. Czeka nas ogrom pracy i ogrom zmian - personalnych. Bez tego ani rusz. Mimo wszystko jestem przekonany, że się utrzymamy. Ale tej drużynie potrzeba cierpliwości, spokoju i otuchy - powiedział po meczu Paweł Kowalski, trener Aluminium.

Aluminium Konin - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: Rafał Andraszak (64.)

Aluminium: Cierzniak, Majewski, Nawrot, Bartnik, Bekas (55. Jasiński), Nowak (69. Cichos), Solnica, Wysocki (72. Lamberski), Wołczek, Kruk, Wojciechwski

Piast: Gorczyca, Wilk, Bodzioch, Szeja, Gamla, Szmatiuk, Kaszowski, Kryger, Gontarewicz (60. Piechocki), Andraszak (86. Kocyba), Uss (90. Żyrkowski)

Żółte kartki: Krzysztof Wołczek (Aluminium), Janusz Bodzioch, Łukasz Żyrkowski (Piast). Widzów: 1000