Tygodniowy przegląd prasy 28.11.2021: Poznań, 21.11-27.11.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Poznania

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Poznania czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Poznania czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Poznania, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.11 a 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [28.11.21 r.]”?

Przegląd tygodnia: Poznań, 28.11.2021. 21.11 - 27.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [28.11.21 r.]

Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022 - tabela wyliczeń. Ile zyskają seniorzy po zmianach podatkowych? [28.11.21 r.]

Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Oto horoskop finansowy na grudzień. Na te znaki w grudniu czekają duże pieniądze! [lista - 28.11.21 r.]

Grudzień to miesiąc, w którym musimy liczyć się z dużymi wydatkami. Prezenty, organizacja wigilii, sylwester - wszystko to kosztuje. Sprawdź w naszej galerii, dla których znaków zodiaku grudzień będzie korzystny pod względem finansowym. Oni mogą liczyć na duże pieniądze.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.11.2021: 21.11-27.11.2021 Poznań: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Poznaniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 10 najdroższych domów na sprzedaż w Wielkopolsce. Oto luksusowe rezydencje za miliony! Zobacz zdjęcia i ceny

Chcesz mieszkać jak milioner? Musisz zapłacić miliony. Innego wyjścia nie ma. Luksusowy dom, basen, piękny ogród, kilka pokoi i duży metraż - każdy marzy o takim domu jak z bajki. Ile dokładnie trzeba zapłacić, by stać się posiadaczem ekskluzywnej posiadłości? Prezentujemy 10 najdroższych domów w Wielkopolsce wystawionych na sprzedaż w serwisie otodom.pl w listopadzie 2021 roku. Zobacz zdjęcia wyjątkowych posiadłości z regionu i sprawdź ceny.

📢 Legia spada do I ligi! Cała Polska śmieje się z gry warszawskich piłkarzy. A Podolski świętuje z Peszką MEMY [27.11]

Co za wstyd! Piłkarze Legii Warszawa przegrali siódmy mecz z rzędu w piłkarskiej ekstraklasie. Jeszcze żaden mistrz Polski nie został zdetronizowany zanim skończyła się jesienna część rozgrywek. Drużyna, która reprezentuje nas w Lidze Europy, przegrywa z kim popadnie i nie może wygrzebać się ze strefy spadkowej. Nic dziwnego, że kibice z całej Polski używają sobie na całego. Obejrzyjcie memy o Legii Warszawa w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Salmonella w piersi kurczaka! GIS wycofuje produkty ze sklepów. Nie jedz tego! Produkty wycofane ze sklepów w całej Polsce [27.11.2021]

GIS wycofuje produkty spożywcze ze sklepów w całej Polsce! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące wycofania żywności, której spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia. Wycofane partie produktów są m.in. zanieczyszczone tlenkiem etylenu, skażone lub zawierają szkodliwe substancje, dlatego warto potraktować ostrzeżenia GIS poważnie. Te produkty zostały wycofane przez GIS nie bez powodu. W związku z decyzją GIS, popularne sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Auchan, Netto, Żabka wycofują produkty ze sklepów. Najnowsza lista produktów spożywczych wycofanych przez GIS. Wycofane produkty były wcześniej w sprzedaży, dlatego sprawdź dokładnie kuchenne szafki. Masz je w domu? Nie jedz tego! Wyrzuć te produkty lub oddaj do sklepu. Zobacz produkty wycofane przez GIS!

📢 Nauczyciele z Poznania zwyciężyli w WorldSkills Poland. Pojadą na międzynarodowy finał do Szanghaju!

Dwóch z czterech uczestników z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu, którzy wzięli udział w ogólnopolskim finale WorldSkills Poland, pojedzie do Szanghaju na międzynarodowy finał.

📢 Andrzejki 2021: Sprawdź, gdzie w weekend można bawić się na andrzejkowej imprezie

Wieczór andrzejkowy ma w Polsce wielosetletnią tradycję. Magia, wróżby, przepowiednie – te słowa doskonale opisują ten wieczór. Ze względu na to, że Andrzejki w tym roku wypadają w środku tygodnia, wiele imprez jest organizowanych w ten weekend. W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa wszystkie imprezy andrzejkowe zostały odwołane. W tym tygodniu zostanie to odrobione z nawiązką! Miejsc, w których będzie można sobie wywróżyć przyszłość lejąc woskiem, pobawić się oraz potańczyć będzie wiele. Ale przede wszystkim nie wolno zapominać w tym dniu o wszystkich Andrzejach, dla których jest to wyjątkowe święto. Zobacz, gdzie w Poznaniu będzie można wybrać się na andrzejkową imprezę.

📢 Oto urządzenia, które należy odłączyć z prądu, gdy ich nie używasz. Tak możesz zaoszczędzić prąd!

Szykują się spore podwyżki cen prądu od nowego roku. Dlatego warto już teraz nauczyć się oszczędzać energię elektryczną. Oszczędzania prądu to nie tylko oszczędności w portfelu, ale i dbanie o środowisko.

📢 Pionierska operacja w Poznaniu: Nowa metoda wstawiania endoprotezy stawu biodrowego. Pacjent wychodzi ze szpitala po jednym dniu!

W Poznaniu wykonano po raz pierwszy innowacyjną operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego nowoczesną, małoinwazyjną metodą DAA (Direct Anterior Approach - "dostęp przedni bezpośredni"). Poznańscy lekarze z pomocą francuskiego chirurga ortopedy i traumatologa dokonali tego w piątek 26 listopada 2021 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Dzięki pionerskiemu zabiegowi pobyt pacjentów w szpitalu skraca się z czterech dni do jednego. Ale to nie jest tylko jego jedyna zaleta.

📢 Te suplementy diety zostały wycofane z użytku przez GIS! Natychmiast je wyrzuć! [ZDJĘCIA] 26.11.2021

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące zanieczyszczonych suplementów diety. Produkty te zostają niezwłocznie wycofane z obrotu! Sprawdź, czy nie masz ich u siebie na półce, a jeśli masz - wyrzuć je natychmiast! Zobacz listę i informację o nazwach i partiach produktów.

📢 Nie żyje Artur „Waluś” Walczak. Strongman był w śpiączce po gali PunchDown. Zmarł we wrocławskiej klinice

26 listopada we wrocławskiej klinice zmarł Artur „Waluś” Walczak. W trakcie gali PunchDown5 gnieźnieński strongman doznał wylewu krwi do mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Informację o jego śmierci potwierdziła osoba z otoczenia strongmana.

📢 Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich? Zobacz zdjęcia i nazwiska - część 2

Oto zdjęcia osób poszukiwanych przez wielkopolską policję m.in. za pobicia, rozboje i oszustwa. Prezentujemy nazwiska i listy gończe. Zobacz galerię przestępców z Wielkopolski. Może dzięki Tobie policja zatrzyma którąś z tych osób. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 25 listopada 2021 roku.

📢 Magdalena G., żona byłego posła PiS prawomocnie skazana. Splagiatowała pracę doktorską

Magdalena G. współwłaścicielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu została prawomocnie skazana. Sąd nie miał wątpliwości, że jej praca doktorska nie była napisana przez nią samodzielnie.

📢 „Zupa na Głównym” karmi bezdomnych i potrzebujących. Teraz słono zapłacą za ogrzewanie. ZKZL informuje: "w rachunkach wszystko się zgadza"

„Zupa na Głównym” to organizacja charytatywna, która pomaga najuboższym. W soboty na przystanku tramwajowym „Dworzec Zachodni” można zauważyć, jak serwują ciepłe posiłki potrzebującym. Teraz sami znaleźli się w potrzebie ze względu na wysokie koszty ogrzewania.

📢 To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie. Grozi nawet grzywna!

Coraz więcej dzieci trafia na kwarantannę po kontakcie z zakażonymi koronawirusem nauczycielami czy kolegami z klasy. Co trzeba wiedzieć, jeśli dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Czy rodzice też muszą zostać w domu? Komu przysługuje prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Jak sprawdzić, czy dziecko jest skierowane na kwarantannę? To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie, inaczej grozi nawet kara grzywny!

📢 Czy Zielona Perła Łazarza w końcu odzyska dawny blask? Ruszają prace remontowe

Przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Niegolewskich mieści się tzw. Perła Łazarza, czyli piękna kamienica, która przez kilka ostatnich lat popadała w ruinę. Żaden z dotychczasowych inwestorów ostatecznie nie podjął się renowacji budynku. Wygląda na to, że zła passa została przełamana i kamienica odzyska dawny blask.

📢 Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive. Mogą z niej korzystać wszyscy, bez względu na swoją identyfikację płciową

Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Collegium Heliodori Święcicki pojawiła się toaleta gender-inclusive. Rada samorządu studentów zdecydowała się na taką inicjatywę "w odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale osób niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską".

📢 IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w całym kraju. W niedzielę w Wielkopolsce może spaść nawet 15 centymetrów śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że w najbliższy weekend w wielu regionach w Polsce spadnie śnieg. Pierwsze opady zapowiadane są już na piątek. Niekiedy będą one bardzo intensywne. W naszym regionie opadów śniegu możemy spodziewać się w najbliższą niedzielę.

📢 Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Poznaniu. Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych

Do śmiertelnego wypadku doszło w Poznaniu w środę, 24 listopada około godziny 19. Na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Żeromskiego kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Jak się później okazało, kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Od jutra kwarantanna zostaje skrócona

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie