Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczelnia dla ciała i dla ducha

Krzysztof Nowicki
Krzysztof Nowicki
Wszyscy dobrze wiedzą, że sport to zdrowie. Dzięki poznańskiej AWF może to być też dobry zawód.

Zajęcia na studiach nie muszą być tylko nudnymi wykładami czy konwersatoriami. Przekonywali o tym studenci i wykładowcy podczas Drzwi Otwartych na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

- Ta impreza przeznaczona jest oczywiście dla licealistów. Jest to doskonała okazja do tego, aby poznać uczelnię na jej własnym terenie. Organizujemy też wycieczki po terenie AWF, aby pokazać licealistom, jak to wszystko wygląda - wyjaśnia Piotr Barłóg, który przekonywał kandydatów do wybrania kierunku Sport. - Nasza uczelnia łączy teorię z praktyką i chyba to jest w niej najlepsze.

Siedzące tuż przy wejściu do głównego budynku Marta Kowalska i Asia Piotrowska niemalże jednym tchem wymieniły zalety swojej uczelni.
- Bo są fajni ludzie i miła atmosfera a sama uczelnia jest bardzo wszechstronna. Dzięki temu można zdobyć różne doświadczenia życiowe. Poza tym mamy bardzo dobry Samorząd Studencki, który dużo pomaga studentom. Bardzo dobre są też różne obozy i wyjazdy organizowane przez uczelnię.

Opinię o bardzo dobrze działającym Samorządzie Studenckim starał się potwierdzić Marcin Dobrzański, przewodniczący tego organu.
- Wynegocjowaliśmy z władzami uczelni bardzo dobry regulamin studiowania, właściwie najlepszy w kraju - przekonuje podczas prezentacji odbywającej się w auli AWF. - Dzięki temu studenci mogą np. dwuktronie poprawiać niezdany egzamin, co jest ewenementem na skalę ogólnopolską. Poza tym organizujemy różne imprezy, np. wybory miss AWF, AfterSession, BeforeSession i W TrakcieSession Party.

Nie samymi jednak imprezami student żyje. Podczas Drzwi Otwartych można było obserwować pokazy judo oraz trialu rowerowego w wykonaniu studentów lub absolwentów AWF.
- Jak widzicie, można u nas studiować a jednocześnie niesamowicie rozwinąć się sportowo - zwraca się do zebranych dr Janusz Brzozowski, jeden z wykładowców Akademii. - Nasza uczelnię ukończyło wielu znakomitych sportowców, jak np. Stanisałw Kozakiewicz, Władysław Komar, Tomasz Kucharski czy też Anita Włodarczyk. Wykształcenie tutaj zdobywali również znakomici trenerzy: Krzysztof Kisiel, który trenował Roberta Korzeniowskiego oraz Aleksander Wojciechowski, trener wioślarzy. Ten ostatni został wybrany w zeszłym roku na najlepszego trenera wioślarstwa na świecie.

Na wizytę na poznańskiej AWF skusiła się m.in. Róża Kaniewska z koleżanką. Obydwie przyjechały w tym celu z Kalisza.
- Dopiero się zastanawiamy, którą uczelnię wybrać - mówią nieco onieśmielone licealistki. - Na razie nie jesteśmy przekonane, co wybrać po liceum. To jest dopiero pierwsza uczelnia, którą odwiedziłyśmy.

Na uczelni można kształcić się na kierunkach Wychowanie Fizyczne, Fizjoterapia, Sport oraz Turystyka i Rekreacja. Co zaś trzeba zrobić, żeby dostać się na AWF?
- Kandydat musi przede wszystkim umieć pływać oraz cieszyć się dobrym zdrowiem - tłumaczy prof. Maria Laurentowska - Poza tym odbywa się konkurs świadect, ale szczegółowe zasady tej części rekrutacji są dostępne na stronie internetowej AWF. Wszyscy kandydaci muszą się też wcześniej zarejestrować w Internecie.


Dni Kariery 2010 w Poznaniu
15 marca - Uniwersytet Ekonomiczny
Studencki Nobel 2010
zgłoś się do końca marca 2010!
Barak Kultury -
Metamorfozy: Gra
pozorów
10 marca, Maska 17 marca, Sztuka
ciała
24 marca
od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto