Walka o medale w Lidze Amatorskiej Koszykówki

ŁOS
Zespół Kerry Polska jest pierwszy po rundzie zasadniczej
Zespół Kerry Polska jest pierwszy po rundzie zasadniczej Fot. Robert Witkowski
W Lidze Amatorskiej Koszykówki (LAK) zakończył się sezon zasadniczy.

W ostatniej kolejce spotkań ciekawa była konfrontacja obrońców mistrzowskiego tytułu, zespołu Big Plus z drużyną Wechta Basket. Po trzech kwartach spotkania na tablicy wyników było tylko 48:46 dla Wechty. Jednak dzięki szybkiej, zespołowej grze oraz dobrej skuteczności, koszykarze Wechty wygrali ostatnią kwartę spotkania 20:6, a cały mecz 68:52.

W ekipie Wechty dobre spotkanie rozgrywał Tomasz Semmler (21 pkt. i 7 zb.), wspomagany przez Pawła Dudzińskiego (14 pkt. i 7 as.). W zespole Biga najlepiej prezentowali się gracze podkoszowi - Krystian Jankowski (23 pkt. i 8 zb.) oraz Adam Baganc (11 pkt., 12 zb. i 4 as.).

- Dla zawodników Big Plusa była to czwarta porażka w obecnym sezonie, a zarazem dopiero szósta przegrana w pięcioletniej historii startów w Lidze Amatorskiej Koszykówki - relacjonuje Robert Witkowski, koordynator rozgrywek.

Zestaw par, które rywalizują w fazie play-off o mistrzostwo: Kerry Polska (1 miejsce po sezonie zasadniczym) - Politechnika II (8); Wechta Basket (2) - Goggle (7); Big Plus (3) - Agencja Reklamowa Four (6); Dolewka.pl (4) - Lobos Locos (5).

W grupie zespołów rywalizujących o miejsca 9-12, zagrają: Hoppecke (9) - 31. Baza Lotnictwa Taktycznego (12); Chyże Dziadki (10) - Blackend (11).

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebooku